Bieg z przebraniami

W jubileuszowym, 10. Krakowskim Biegu Sylwestrowym wzięło udział prawie 1800 biegaczy. Wielu z nich pokonało dystans w fantazyjnych strojach.

Do wyboru mieli dwa dystanse – Radosną Dziesiątkę (10 km) oraz Smoczą Piątkę (5 km). Osobno oceniane były przebrania, stanowiące znak rozpoznawczy sylwestrowego turnieju.

W dłuższym biegu zwyciężył – tak, jak rok temu – Andrzej Lachowski (AZS AWF Kraków, halowy mistrz Polski w biegu na 1500 m z 2012 roku). Był to dla niego już 6. triumf w tej imprezie. Z kolei na krótszym odcinku pierwsze miejsce na podium zajęła Katarzyna Broniatowska, brązowa medalistka tegorocznych halowych mistrzostw Europy w biegu na 1500 m, która do mety dotarła przebrana za... biedronkę.

Jak informują organizatorzy, najmłodszą uczestniczką 10. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego była 2,5-letnia Ola Kaszowska, zaś najstarszym biegaczem – Edward Mucha, który skończył 86 lat.