Netanjahu: Iran chce zniszczyć Izrael

W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu premier Izraela Benjamin Netanjahu ostrzegł w komunikacie wydanym przez jego służby prasowe, że Iran "chce zniszczyć państwo żydowskie".

"Nawet dziś, gdy panuje powszechna zgoda, że należy zapobiegać kolejnemu Holokaustowi, wspólnota międzynarodowa nie oskarża (irańskiego) reżimu, który nawołuje do zniszczenia" Izraela - głosi komunikat premiera.

"Wręcz przeciwnie, człowieka, który ten reżim reprezentuje przyjmuje się z otwartymi ramionami. Wobec kraju, który otwarcie nawołuje do zniszczenia państwa żydowskiego, świat zadowala się wymuszonym uśmiechem" - napisał Netanjahu w oświadczeniu, czyniąc oczywistą aluzję do wystąpienia prezydenta Iranu Hasana Rowhaniego w Davos, podczas Światowego Forum Ekonomicznego, gdzie przemówienie Rowhaniego stało się wydarzeniem dnia, a on sam został przyjęty z dużą życzliwością.

Netanjahu, który również był w Davos, powiedział tam, że mimo międzynarodowej umowy dotyczącej tymczasowego zamrożenia irańskiego programu nuklearnego, nadal istnieje poważna obawa, że Teheran zmierza do wyprodukowania broni atomowej. "Należy uniemożliwić Iranowi zaopatrzenie się w broń nuklearną" - powtórzył w Davos izraelski premier, który już wcześniej wielokrotnie ostrzegał, że jego kraj nie wyklucza operacji wojskowej mającej na celu zniszczenie nuklearnych instalacji Iranu.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu został uchwalony w 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchodzony jest 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w 1945 roku. Z tej okazji w poniedziałek stu byłych więźniów i 55 deputowanych Knesetu złożyło hołd ofiarom Auschwitz.(PAP

«« | « | 1 | » | »»
 • Piotr_Adamczyk
  27.01.2014 23:13
  Izrael musi pomóc sobie sam. Inaczej prędzej czy później zostanie zniszczony przez tych, którzy nienawidzą pokoju, a kochają świętą wojnę.
  Gedeon musi znowu sięgnąć po miecz.
  Si vis pacem, para bellum.
 • Piotr_Adamczyk
  27.01.2014 23:14
  Izrael musi pomóc sobie sam. Inaczej prędzej czy później zostanie zniszczony przez tych, którzy nienawidzą pokoju, a kochają świętą wojnę.
  Gedeon musi znowu sięgnąć po miecz.
  Si vis pacem, para bellum.
 • mlody
  28.01.2014 00:05
  Chory ten Netenjahu i zaślepiony, że tak sobie pozwolę stwierdzić. To Izrael ostrzeliwuje wszystkich dookoła, to Izrael przez USA gromi swych potencjalnych wrogów, to Izrael prowokuje i zachowuje się jak światowy potentat. Jak można być na tyle ślepym, by nie zrozumieć do czego się dąży i że to wciągnie cały świat w IIIWŚ? USA w 'obronie' swych interesów wetknęło kij w mrowisko Bliskiego Wschodu - efekty tego widać w Europie- to my płacimy rachunku Obamy, Busha i Izreaelu. My, Zachód, upadamy przez USA i Izrael i ich żądzę władzy i dominacji. Na nas się wpierw będą mścić islamiści. Nas ścinać. Ileż zła może spowodować jeden malutki kraj?
  A ten dalej swoje...
  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami.
 • Stanisław_Miłosz
  28.01.2014 22:35

  Co ten Adamczyk tak się rozchlapał? Jak nie przymierzając kleks Dyndalskiego na liście Cześnika do Rejenta?

  Bo chyba nie hasbara to zrobiła? :O

   

  A w temacie: Utrzymywanie w stanie zagrożenia przez wrogie otoczenie to stała, od czasów biblijnych, metoda utrzymywania ludu hebrajskiego-izraelskiego-judejskiego w posłuszeństwie przez "starszych", czyli "grupę trzymającą władzę" w tym dziwnym ni to narodzie, ni to religijnej społeczności. Nic nowego.

  Nowe jest tylko to, że dziś mają środki by w tym celu wysadzić i rozprysnąć świat na miliony odłamków, jak za przeproszeniem rozpryśnięty został "prezydencki" samolot pod Smoleńskiem.

   

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Wtorek
  rano
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  17°C Środa
  noc
  wiecej »