Ubezpieczenie bez wartości

Nadciśnienie, cukrzyca, alkohol, wycieczka bez przewodnika - to najczęstsze powody, dla których firmy ubezpieczeniowe odmawiają pokrycia kosztów naszego leczenia za granicą - nawet jeśli wykupiliśmy drogie ubezpieczenie - informuje "Metro".

Jak wynika z badania firmy Europ Assistance, ubezpieczenie na wakacyjny zagraniczny wyjazd wykupuje dwie trzecie spośród ok. 6 mln wyjeżdżających Polaków. Reszta rezygnuje i być może ma rację, bo nawet ubezpieczeni nie zawsze mogą liczyć, że w razie wypadku polisa pokryje ich koszty leczenia i powrót do kraju.

W ub.r. do rzecznika ubezpieczonych trafiło 130 skarg na ubezpieczenia turystyczne. Najczęściej podróżujący skarżyli się na problemy z pokryciem kosztów leczenia. Bo chociaż każdy, kto wyjeżdża z biurem podróży, ma do umowy dołączone ubezpieczenie - to ustawowy wymóg - to zwykle jest to najtańsza wersja. W takich umowach ubezpieczyciel deklaruje zwykle pokrycie kosztów leczenia do 10 tys. euro. W zachodnioeuropejskich szpitalach wystarczy na kilka dni. Później płacimy sami. Dlatego zdaniem ekspertów sensowne ubezpieczenie podróżne po Europie musi mieć wartość co najmniej 30 tys. euro, a w podróżach transkontynentalnych: co najmniej 50 tys. euro. Jednak nawet droga polisa nie gwarantuje stuprocentowej ochrony. Gazeta wymienia takie przypadki.

Nie ma co polegać też tylko na Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wprawdzie pokrywa koszty leczenia w ponad 30 państwach Europy, ale tylko w placówkach, które mają podpisane umowy z państwową ubezpieczalnią. Jeśli np. w drogiej Austrii albo we Włoszech trafimy do najbliższego szpitala bez kontraktu, to EKUZ nie zadziała - czytamy w gazecie.

«« | « | 1 | » | »»
 • Iwona
  03.07.2014 08:16
  Jestem agentem ubezpieczeniowym...i nie zgadzam się z tym, że ludzie, którzy wykupią polisę " Koszty Leczenia" są pozostawieni samym sobie. Jeżeli zrobi się rozszerzenie zakresu o choroby przewlekłe, uprawianie sportów itp: to ubezpieczyciel pokrywa koszty związane z wypadkiem czy chorobą w tym zakresie.
  W biurach podróży nie pracują agenci ubezpieczeniowi więc nie koniecznie muszą się znać na zakresie sprzedawanej polisy. A ludzie...no cóż...patrzą na to żeby mało zapłacić. Wiele razy sama mówiłam i ostrzegałam, że nie przyznanie się do choroby może spowodować brak wypłaty świadczenia. DOBRZE ZAWARTA POLISA I UCZCIWOŚĆ KLIENTA zawsze będzie skutkować pokryciem kosztów leczenia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  25°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  30°C Niedziela
  dzień
  30°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »