Brytyjska piosenkarka i gitarzystka Katie Melua wystąpi w niedzielę w warszawskiej Sali Kongresowej. Będzie to ostatni koncert w sali przed jej remontem, który potrwać może nawet do 2017 r. Artystka promować będzie swoją ostatnią płytę, pt. "Ketevan".
W odróżnieniu od poznańskiego, akustycznego występu w Warszawie artystka pojawi się z w pełni "elektrycznym" składem i zagra utwory ze swojego ostatniego, wydanego jesienią 2013 roku, szóstego studyjnego albumu pt. "Ketevan".
"Wracam w piosenkach do wspomnień, które doskonale podsumowuje moje gruzińskie imię" - mówiła w wywiadach o nowym krążku. "Nie chciałam jedynie wejść do studia i zaśpiewać kilka piosenek" - opowiada Katie Melua. Wróciłam do pisania, do wspomnień, do przeszłości. Stąd tytuł płyty, który jest moim gruzińskim imieniem" - podkreślała.
Katie Melua urodziła się w 1983 r. w gruzińskim Kutaisi. Następnie wraz z rodziną przeprowadzała się do Tbilisi, Batumi, Belfastu, by ostatecznie zamieszkać w Londynie. Tam, w wieku 15 lat, Melua wygrała konkurs piosenkarski, zorganizowany przez jedną z angielskich stacji telewizyjnych. Swoje własne utwory zaczęła układać jeszcze w szkole. Wśród artystów, którzy mieli na jej twórczość największy wpływ wymienia Boba Dylana, Joni Mitchell i Evę Cassidy. Melua sprawnie łączy w swoich piosenkach wpływy muzyki pop, folku, bluesa i jazzowego wokalu. Jej brzmienie porównuje się do stylistyki utworów Nory Jones czy Diany Krall.
W 2003 r. ukazał się jej debiutancki album pt. "Call Off the Search", który wszedł na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów. Dwa lata później do sklepów trafił drugi krążek artystki pt. "Piece by Piece", który okazał się przebojem dzięki popularności singli "Spider's Web" oraz "Nine Million Bicycles" autorstwa angielskiego pieśniarza i producenta Mike'a Batta, który jako pierwszy dostrzegł w młodej piosenkarce talent.
Następny album, "Pictures", ukazał się w 2007 r. i również nawiązywał do tradycji jazzowego śpiewu. Artystka wydała jeszcze trzy płyty studyjne i jedną koncertową. Na jej ostatniej pracy, "Ketevan", znajdzie się jedenaście premierowych kompozycji, utrzymanych w nostalgicznych klimatach bluesa i jazzu, w tym promująca całe wydawnictwo piosenka "I Will Be There".
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.