Miły polski akcent na podium żeglarskich ME

Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik (Pogoń Szczecin) zajęły 25. miejsce żeglarskich mistrzostw Europy w klasie 470, które zakończyły się w Atenach. Złoty medal zdobyła Lara Vadlau z Austrii wraz z Jolantą Ogar - Polką startującą w barwach tego kraju.

Srebro europejskiego czempionatu zdobyły Brytyjki Hannah Mills i Saskia Clark, a brąz Słowenki Tina Mrak oraz Veronika Macarol.

Urodzona w Brzesku Ogar do czasu igrzysk w Londynie pływała pod krajową banderą (razem ze Skrzypulec ukończyła olimpiadę na 12. pozycji). Później zaczęła reprezentować Austrię.

"Zwycięstwo Joli to miły polski akcent na podium tych zawodów. Szkoda, że załoga ze Szczecina wypadła w Grecji słabo, ale mówię dziewczynom, że co nas nie zabije to wzmocni. Teraz tworzymy plan naprawczy, aby w sierpniowych zawodach w Rio de Janeiro zawodniczki Energi Sailing Team Poland zaprezentowały się lepiej" - powiedział trener Zdzisław Staniul.

Na męskim podium stanęli Luke Patience i Elliot Willis z Wielkiej Brytanii, przed Austriakami Matthiasem Schmidem i Florianem Reichstaedterem. Na trzecim miejscu mistrzostw uplasowali się Chorwaci: Sime Fantela i Igor Marenic.