Nie będziemy mogli liczyć na tytuły, przywileje

Papież Franciszek wznowił środowe spotkania z wiernymi w ramach audiencji ogólnych. Podczas spotkania w Auli Pawła VI Ojciec Święty kontynuował dziś cykl katechez o Kościele. Papież podkreślił, że Kościół to nowy lud budowany na przymierzu w Chrystusie.

Ojciec Święty wskazał na św. Jana Chrzciciela, odgraniczającego Stary Testament od Nowego.

- Jan Chrzciciel jako „prekursor” i „świadek” ma centralną rolę w całym Piśmie Świętym, jako pomost między obietnicą Starego Testamentu, a jej wypełnieniem, między proroctwami a ich realizacją w Jezusie Chrystusie - powiedział papież.

Franciszek zachęcił też do nauczenia się na pamięć 8-miu Błogosławieństw, streszczających nową naukę Jezusa Chrystusa. Podkreślił też znaczenie nowego prawa, na którego podstawie będziemy sądzeni. Znajdujemy je w 25 rozdziale Ewangelii według św. Mateusza.

- Nie będziemy mogli liczyć na tytuły, kredyty czy przywileje. Pan nas rozpozna o ile my sami rozpoznaliśmy Go w ubogim, głodnym i znoszącym niedostatek, zepchniętym na margines, cierpiącym i samotnym. Jest to jedno z podstawowych kryteriów weryfikujących nasze życie chrześcijańskie. Jezus zachęca nas, byśmy się z nim konfrontowali każdego dnia.”

Ojciec Święty dodał, że nowe przymierze polega na rozpoznaniu siebie w Chrystusie.

Zwracając się do Polaków papież Franciszek prosił, by byli ludźmi błogosławieństw:

- Witam polskich pielgrzymów. Drodzy przyjaciele, nowe przymierze polega na tym, że możemy w Chrystusie doświadczać Bożego miłosierdzia i współczucia. Właśnie to napełnia nasze serca radością i to czyni z naszego życia piękne i wiarygodne świadectwo miłości Boga do wszystkich braci, których spotykamy każdego dnia. Bądźcie ludźmi błogosławieństw, a Boże błogosławieństwo niech wam zawsze towarzyszy!

W przyszłą środę, 13 sierpnia, papież Franciszek rozpocznie pielgrzymkę na kontynent azjatycki - do Korei. Ojciec Święty uda się tam na VI Azjatycki Dzień Młodych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
18°C Sobota
rano
21°C Sobota
dzień
21°C Sobota
wieczór
19°C Niedziela
noc
wiecej »