W serdecznej atmosferze odbyło się dziś w Watykanie spotkanie przedstawicieli Stolicy Apostolskiej ze zwierzchnikiem założonego przez abp. Marcela Lefebvra Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X bp Bernarda Fellaya i jego dwóch asystentów.
Jak podaje komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej spotkanie trwało dwie godziny. Zostały na nim przeanalizowane problemy natury doktrynalnej i kanonicznej. Zgodzono się postępować stopniowo i w rozsądnym czasie w kierunku przezwyciężenia trudności i osiągnięcia upragnionego pełnego pojednania.
Ze strony watykańskiej w spotkaniu uczestniczyli kard. Garhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, sekretarz i drugi sekretarz tejże kongregacji, arcybiskupi Luis Ladaria SI oraz Augustine Di Noia OP oraz abp Guido Pozzo, sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, której zadaniem jest dialog z lefebrystami.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.