Uchodźcom przebywającym w Niemczech niosą pomoc wolontariusze z parafii i innych instytucji kościelnych. Uznanie wyraził im arcybiskup Monachium, odwiedzając diecezjalny ośrodek Caritas w Pfaffenhofen.
Kard. Reinhard Marx podkreślił potrzebę tworzenia dalszych pomieszczeń, a także rozwijania poradnictwa prawnego w sprawie uzyskania azylu. Caritas opiekuje się 450 uchodźcami w 48 schroniskach rozsianych na terenie powiatu Pfaffenhofen.
Metropolita Monachium odniósł się też do niedawnego podpalenia w bawarskiej miejscowości Vorra trzech domów przeznaczonych na przyjmowanie uchodźców. Na ich murach wymalowano przy tym swastyki. Przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów wskazał na konieczność przeciwstawienia się przemocy i nienawiści wobec ludzi będących w potrzebie.
Episkopat Niemiec ogłosił 26 grudnia „Dniem modlitwy za prześladowanych i uciśnionych chrześcijan”. W święto pierwszego chrześcijańskiego męczennika Szczepana będzie on obchodzony we wszystkich kościołach tego kraju. Jak przypomniano przy tej okazji, wyznawcy Chrystusa są dziś prześladowani albo dyskryminowani w ponad stu krajach świata. Szczególnie trudna jest ich sytuacja w Iraku.
Ceniony prawnik tłumaczy, na co kładzie nacisk nowy dokument.
Od 2023 r. był przełożonym prowincjalnym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Polsce.
Ogień trafi w tym roku nie tylko do prawosławnych, ale i katolików w Polsce.
W Wielki Czwartek do południa sprawowana jest Msza Krzyżma Świętego.