Modlitwa i post w intencji pokoju

Wobec nasilających się walk na wschodzie Ukrainy biskupi zachęcają wiernych do modlitwy i postu w intencji pokoju oraz ofiar wojny.

Nie ustają działania wojenne na wschodzie Ukrainy. Wobec nasilających się walk i rosnącej liczby zabitych i rannych, biskupi obrządku łacińskiego w tym kraju zachęcają wiernych do modlitwy i postu w intencji pokoju oraz ofiar wojny.

„Docierające do nas poprzez media obrazy wojny, ukazują ogrom jej skutków. Zniszczone lotnisko, zbombardowane domy, smutne ludzkie twarze i pełne niepokoju spojrzenia, nie mogą pozostać nam obojętne. Przecież to jest ciężkie brzemię życia naszych braci i sióstr. Nie możemy tego nie dostrzegać, nie możemy pozostawać obojętni w obliczu ich cierpienia. Dlatego kolejny raz wzywamy do modlitwy o pokój, o przemianę wrogiego nastawienia, które podsyca zbrojny konflikt” – napisali pasterze Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie w specjalnym komunikacie, który został odczytany dziś we wszystkich kościołach i kaplicach obrządku łacińskiego. Pełni troski i niepokoju o przyszłość kraju i narodu biskupi zachęcili wiernych do nieustannego błagania Boga o miłosierdzie przez śpiew Suplikacji oraz modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Pasterze zaapelowali również, aby jutrzejszy dzień Święta Ofiarowania Pańskiego był dniem postu w intencji Ukrainy, by ludzie zostali wybawieni od wszelkiego zła i nieszczęścia. Wymownym znakiem tej wielkiej modlitwy o pokój ma być świeca gromniczna, zapalana w chwilach wielkiego zagrożenia oraz przy osobach konających. „Zapalajmy ją podczas codziennej wspólnej modlitwy i wówczas, gdy będziemy modlić się za poległych, okaleczonych i o wybawienie od wojny” – napisali biskupi.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
22°C Sobota
rano
26°C Sobota
dzień
26°C Sobota
wieczór
21°C Niedziela
noc
wiecej »