Modlitwa i post w intencji pokoju

Wobec nasilających się walk na wschodzie Ukrainy biskupi zachęcają wiernych do modlitwy i postu w intencji pokoju oraz ofiar wojny.

Nie ustają działania wojenne na wschodzie Ukrainy. Wobec nasilających się walk i rosnącej liczby zabitych i rannych, biskupi obrządku łacińskiego w tym kraju zachęcają wiernych do modlitwy i postu w intencji pokoju oraz ofiar wojny.

„Docierające do nas poprzez media obrazy wojny, ukazują ogrom jej skutków. Zniszczone lotnisko, zbombardowane domy, smutne ludzkie twarze i pełne niepokoju spojrzenia, nie mogą pozostać nam obojętne. Przecież to jest ciężkie brzemię życia naszych braci i sióstr. Nie możemy tego nie dostrzegać, nie możemy pozostawać obojętni w obliczu ich cierpienia. Dlatego kolejny raz wzywamy do modlitwy o pokój, o przemianę wrogiego nastawienia, które podsyca zbrojny konflikt” – napisali pasterze Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie w specjalnym komunikacie, który został odczytany dziś we wszystkich kościołach i kaplicach obrządku łacińskiego. Pełni troski i niepokoju o przyszłość kraju i narodu biskupi zachęcili wiernych do nieustannego błagania Boga o miłosierdzie przez śpiew Suplikacji oraz modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Pasterze zaapelowali również, aby jutrzejszy dzień Święta Ofiarowania Pańskiego był dniem postu w intencji Ukrainy, by ludzie zostali wybawieni od wszelkiego zła i nieszczęścia. Wymownym znakiem tej wielkiej modlitwy o pokój ma być świeca gromniczna, zapalana w chwilach wielkiego zagrożenia oraz przy osobach konających. „Zapalajmy ją podczas codziennej wspólnej modlitwy i wówczas, gdy będziemy modlić się za poległych, okaleczonych i o wybawienie od wojny” – napisali biskupi.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  24°C Czwartek
  noc
  22°C Czwartek
  rano
  28°C Czwartek
  dzień
  29°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »