Franciszek o gender

W przesłaniu do biskupów Portoryko Franciszek zauważył, że komplementarność mężczyzny i kobiety, czyli ich wzajemne uzupełnianie się, które stanowi „szczyt Bożego stworzenia, jest obecnie kwestionowane przez tzw. ideologię gender”.

Czyni się to w imię większej wolności i sprawiedliwości w społeczeństwie. Tymczasem, jak podkreśla Ojciec Święty, „różnice między kobietą a mężczyzną nie mają na celu ich przeciwstawienia ani podporządkowania [jednego drugiemu], tylko służą zjednoczeniu i rodzeniu potomstwa, zawsze «na obraz i podobieństwo» Boga. Bez wzajemnego oddania żadne z obojga nie może się do głębi zrozumieć”.

Franciszek przypomina, że „sakrament małżeństwa jest znakiem miłości Boga do ludzkości i oddania Chrystusa swej Oblubienicy Kościołowi”.

«« | « | 1 | » | »»
 • Zonk
  08.06.2015 23:32
  Czy ktoś właściwie potrafi powiedzieć co to jest gender i czy zauważył "to coś" w swoim otoczeniu? Dla mnie to jakiś sztuczny twór-problem, który chyba został rozsławiony przez KK, bo najczęściej słyszy się o tym czymś w kazaniach, lub u polityków "powiązanych" z KK. Nie piszę tego złośliwie, ale takie są moje spostrzeżenia. Sam mam żonę i dwójkę małych synów i nie wyobrażam sobie, żeby nie wyrośli na facetów, ale nie mam pojęcia o co chodzi z tym gender i czemu to takie straszne. Coś kiedyś obiło mi się o uszy o przebieraniu chłopców w sukienki w przedszkolu, ale czy to takie straszne? Co prawda nie pamiętam moich czasów przedszkolnych, nie wiem czy wtedy były takie "zabawy", wiem natomiast, że nikt nie robiłby wtedy z tego wielkiej afery. Ludzie ogarnijcie się...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  15°C Piątek
  noc
  12°C Piątek
  rano
  19°C Piątek
  dzień
  20°C Piątek
  wieczór
  wiecej »