Były "guru" betanek nie przyznaje się do winy

W czwartek w Sądzie Rejonowym w Lublinie odbyła się rozprawa podczas, której Roman K., były franciszkanin, oskarżony o bezprawne przebywanie w klasztorze w Kazimierzu Dolnym nie przyznał się do winy, donosi Rzeczpospolita.

Ks. Roman K. odpowiadał przed sądem za to, że wraz z ok. 60 zbuntowanymi zakonnicami, przez ponad pół roku przebywał bezprawnie w budynku Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej w Kazimierzu Dolnym. Klasztor opuścił po interwencji policji, jesienią 2007 roku w asyście policji. W czasie eksmisji doszło do przepychanek z policjantami. Duchowny został oskarżony o naruszenie nietykalności osobistej i znieważenie policjantów. Odnośnie tej sprawy doszło jednak do ugody na początku kwietnia, a ks. Roman K. zobowiązał się przeprosić funkcjonariuszy. Fiaskiem jednak kończyły się dotychczasowe próby porozumienia z betankami. - Oskarżony nie zaakceptował warunków Zgromadzenia, choć niejednokrotnie były one łagodzone. Żałuję, że się nie udało - cytuje wypowiedź Łukasza Lewandowskiego, pełnomocnika betanek, "Rzeczpospolita". O jakie warunki chodzi, tego nie zdradza ani mecenas Lewandowski ani obrońca księdza - Maciej Kalinowski. - Tajemnica mediacji - odpowiadają zgodnie, czytamy w "Rz". Obie strony zapowiedziały gotowość do dalszych rozmów o ewentualnym porozumieniu. Jeśli pomimo dalszych mediacji nie dojdzie do porozumienia między stronami to ks. Romanowi K. będzie grozić kara nawet roku więzienia, informuje gazeta.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  24°C Niedziela
  noc
  20°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  28°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »