Zaniepokojenie Kościołów Europy aktualnym kryzysem na naszym kontynencie, związanym z napływem uchodźców i udzielaniem im pomocy oraz azylu, wyrazili kard. Reinhard Marx i biskup Christopher Hill.
Niemiecki purpurat jest przewodniczącym Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE), a duchowny anglikański – Konferencji Kościołów Europejskich (KEK), skupiającej wspólnoty innych wyznań. Spotkali się oni 18 września w Monachium. Zastanawiali się nad konsekwencjami humanitarnymi tej sytuacji, potwierdzając solidarność reprezentowanych przez siebie Kościołów z ludźmi, którzy usiłują dotrzeć do Europy, by znaleźć tu schronienie i bezpieczeństwo.
„Los tych, którzy cierpią na Bliskim Wschodzie, w tym chrześcijan tego regionu, atakowanych z różnych stron, pozostaje priorytetem naszych modlitw i naszego stałego poparcia we współpracy z instytucjami europejskimi” – zauważył po spotkaniu bp Hill. Natomiast kard. Marx powiedział: „Ludzie, które przybywają do Europy, nie mogą obwiać się utonięcia czy uduszenia. Trzeba im też zapewnić sprawiedliwe postępowanie przy rozpatrywaniu prośby o azyl. Są to minimalne standardy, które powinny obowiązywać w całej Europie” – dodał arcybiskup Monachium.
Na spotkaniu bp Hill i kard. Marx mówili również o takich problemach, jak bezrobocie ludzi młodych czy kryzys ekologiczny w Europie i poza nią. Obaj przewodniczący przedyskutowali wspólne stanowisko KEK i COMECE wobec kryzysu gospodarczego w Europie. Zwrócili uwagę na jednomyślność obu organizacji, które stanowią wspólny głos chrześcijan w rozmowach z Unią Europejską, jak też ich wysiłek, aby Kościoły były konstruktywnymi partnerami stałej realizacji projektu zjednoczonej Europy. Wyrazili także nadzieję na dalszy rozwój dialogu z instytucjami UE oraz zadowolenie z dobrze układającej się współpracy między sekretariatami Konferencji Kościołów Europejskich i Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej w Brukseli.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.