W najnowszym GN

o. Augustyn Pelanowski o ogromnej mocy różańca, Bronisław Wildstein o układzie oligarchicznym w polskiej polityce i przewodnik przedwyborczy ze stanowiskami partii politycznych w kwestiach etycznych.

Wybory w sprawach sumienia [Bogumił Łoziński]

Gość Niedzielny w najnowszym wydaniu przygotował zestawienie pokazujące stanowiska partii w kwestiach etycznych. Sprawdzono, jak partie mające swoje kluby lub koła parlamentarne głosowały w sprawach moralnych w zakończonej kadencji Sejmu. „Gość” przedstawił głosowania z 2015 r. dotyczące pięciu spraw: aborcji, in vitro, związków partnerskich, konwencji antyprzemocowej oraz ustawy o uzgodnieniu płci. Wyniki pozwalają określić rzeczywiste oblicze ideowe danej partii.

 

Oligarchiczny układ [rozmowa z Bronisławem Wildsteinem]

III RP polega na tym, że władza mniejszości realizuje swoje interesy. Według B. Wildsteina z takim porządkiem mamy do czynienia z krótkimi przerwami od 26 lat. „W układzie oligarchicznym nie chodzi tylko o skupienie władzy politycznej, ale także o realizację interesów nieformalnych ośrodków, jak biznes, centra opiniotwórcze i kulturowe, media itd. Słabe państwo jest udręką dla zwykłych obywateli, ale jest doskonałym żerem dla silniejszych.” Jakie są szanse na naprawę Państwa po wyborach parlamentarnych oraz jakie jest znaczenie tych wyborów dla sporu cywilizacyjnego mówi Bronisław Wildstein.

 

Ona jest tęczą [rozmowa z O. Augustynem Pelanowskim]

„O Maryi nie da się powiedzieć krótko. To jest taka misterna istota; klejnot stworzony z prawdziwą jubilerską pasją i zaangażowaniem, że opowiedzenie i Niej krótko byłoby sprofanowaniem Jej tajemnicy”. O Maryi, Jezusie oraz ogromnej mocy różańca opowiada O. Augustyn Pelanowski w rozmowie z Marcinem Jakimowiczem.

 

Proroctwo z Neapolu [ks. Robert Skrzypczak]

Ks. Robert Skrzypczak w najnowszym „Gościu” pisze o przepowiedniach dotyczących papieża Jana Pawła II. Jednym z najpiękniejszych proroctw mówiących o Karolu Wojtyle na tronie Piotrowym jest to pozostawione przez włoskiego kapłana z Neapolu ks. Dolindo Ruotolo. Według tej przepowiedni z 2 lipca 1965 roku nowy Jan uwolni świat od straszliwej tyranii komunizmu, tak jak za czasów Jan Sobieskiego z 20 tysiącami rycerzy wybawiła Europę od tyranii tureckiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
17°C Poniedziałek
noc
12°C Poniedziałek
rano
23°C Poniedziałek
dzień
25°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »