Przemilczany temat

W obozach dla migrantów w Niemczech mnożą się ataki na chrześcijan.

Niemiecka telewizja publiczna ARD wyemitowała reportaż o sytuacji chrześcijan w obozach dla migrantów i uchodźców. Okazuje się, że wielu z nich było atakowanych, a kobiety molestowane seksualnie przez migrantów oraz uchodźców muzułmańskich, którzy przynieśli ze sobą do Europy nienawiść do chrześcijan, w jakich byli wychowani w swych rodzinnych krajach.

Jedną z bohaterek reportażu jest Sendi z Północnego Iraku, skąd musiała uciekać, gdy tamten teren został opanowany przez Państwo Islamskie. Opowiada jak podczas ucieczki musiała ukrywać swój krzyżyk, aby nikt nie wiedział, że jest chrześcijanką. Jednak gdy dotarła do Niemiec i została umieszczona w jednym z obozów dla uchodźców, okazało się, że nadal musi go ukrywać. Jako chrześcijanka była bowiem obiektem gróźb, a przede wszystkim molestowania na tle seksualnym ze strony młodych muzułmanów, którzy przebywali z nią w tym samym obozie. Wobec jej koleżanek muzułmanek zachowywali się poprawnie, nie było mowy o żadnym molestowaniu. Doszło także do próby gwałtu na niej, napastnikiem był uchodźca, muzułmanin z Północnej Afryki.

Sendi zaopiekowała się w końcu jedna z parafii Kościoła asyryjskiego w Niemczech i jak mówi, wreszcie może nosić publicznie swój mały krzyżyk, który dostała w dzieciństwie. Jednak wielu z jej współwyznawców, mieszkających nadal w obozach, nadal nie ma do tego prawa. Autorzy filmu informują, że podobnych przypadków jest więcej. Z wielu obozów dla migrantów i uchodźców dochodzą sygnały, że zarówno chrześcijanie, jak i jazydzi są atakowani przez uchodźców muzułmańskich. Reportaż pokazuje także młodego chrześcijanina Erytrjczyka, który cudem przeżył atak grupy uchodźców z Czeczenii. Zaatakowali oni w domu dla azylantów grupę chrześcijan z Erytrei, dwóch z nich wyrzucili przez okno.

Władze niemieckie, obawiając się, że informacje na ten temat mogą jeszcze bardziej wrogo nastawić do uchodźców niemiecką opinię publiczną, ukrywają wszelkie informacje na ten temat. Sytuację w obozach oraz zdarzające się tam coraz częściej przypadki gwałtów i napaści tłumaczą jedynie trudnymi warunkami oraz kłopotami z adaptacją. Przemilczany jest natomiast motyw nienawiści do chrześcijan, który w rzeczywistości jest częstym powodem aktów przemocy, do których dochodzi w środowisku uchodźców islamskiego pochodzenia. Na ten fakt zwraca uwagę Centralna Rada Kościołów Wschodnich w Niemczech, skupiająca m.in. przedstawicieli Kościołów, których członkami są chrześcijanie z Iraku i Syrii.

«« | « | 1 | » | »»
 • Witek-z-Węgier
  18.10.2015 22:02
  Przemilczany temat w Polsce

  Porównując informacje węgierskich środków masowego przekazu z polskimi należy stwierdzić, że w Polsce nie podejmuje się najważniejszego tematu, dlaczego i kto zarządził, że w Unii Pieniężnej zwanej przez Polaków Unią Europejską należy zakwaterować i wyżywić 3,5 miliona Syryjczyków.

  Pomimo ostrego sprzeciwu Unii Pieniężnej, została częściowo ogrodzona i zamknięta granica węgierska. W dniu dzisiejszym - podobnie jak każdego dnia tego roku organizatorzy opróżniania ziemi syryjskiej podrzucają codziennie pod granicę węgierską około 5 tysięcy Syryjczyków.

  Do dnia dzisiejszego organizatorom opróżniania ziemi syryjskiej udało się przerzucić przez Węgry pół miliona Syryjczyków, których dalszy los wiedzie na razie do Austrii i Niemiec, a wkrótce też do Polski.

  Węgry poniosły miliardowe wydatki związane z zabezpieczeniem granicy państwowej, tymczasowym zakwaterowaniem Syryjczyków oraz transportowaniem ich pod granicę austriacką. Zaczyna brakować w budżecie państwa pieniędzy dla najbiedniejszych rodzin węgierskich i samorządów.

  Banki węgierskie z obcym kapitałem proponują samorządom kredyty podając przykład Szwecji, gdzie w wielu miejscowościach, gdzie przyjęto Syryjczyków samorządy broniąc się przed upadkiem zaciągnęły już kredyty przynoszące bankom znaczne dochody.

  A wszystkie ponad stuletnie i dzisiejsze nieszczęścia świata zaczęły się w Katowicach, gdzie w 1884 roku odbył się zjazd stowarzyszeń Miłośników Syjonu (Chowewej Syjon) z całej Europy. Na tymże zjeździe zapadły decyzje o stworzeniu Wielkiego Państwa z rozciągniętymi jego granicami od Nilu do Eufratu. Wielką rolę w realizacji tego odgrywają od ponad stu lat banki, przemysł zbrojeniowy, media oraz specjalnie dobrani politycy.

  Według opinii w tutejszych mediach plany powiększenia terytorium Wielkiego Państwa coraz bardziej realne - udało się już znacznie wyludnić Irak i Libię oraz częściowo opróżnić sąsiadującą Syrię z tej kategorii wiekowej, która mogłaby walczyć o wolność i niezależność tego kraju.

  Wielką pomoc w tej akcji okazuje Biały Dom, Turcja i Zachód przy pomocy Merkel. Ponad stuletnia tradycja oraz doświadczenie w stwarzaniu konfliktów, z których czerpią ogromne dochody ich banki i koncerny zbrojeniowe (I i II wojna) powodują że twórcy Wielkiego Państwa są już mistrzami w sterowaniu milionowymi masami społecznymi.

  Szef rządu węgierskiego Viktor Orban wielokrotnie krytykował na forum Parlamentu Europejskiego politykę Unii Pieniężnej (po polsku Unii Europejskiej) wobec Syryjczyków. System kwot przy rozdzielaniu Syryjczyków między państwami UE tworzy tylko nowe bodźce do dalszych zysków dla sprawców tej sytuacji. - To, co proponuje Komisja Europejska graniczy z szaleństwem - twierdzi węgierski premier.
 • Król Dawid
  19.10.2015 12:33
  Przy okazji, polecam zainteresowanym do przetłumaczenia książkę autorstwa ks. prof. Karl-Heinz'a Ohliga pt. "Early islam" i ponowne zaczytanie się w wykładzie Benedykta udzielonym w Ratyzbonie w kontekście metody historyczno-krytycznej i egzegezy kanonicznej nieobecnej w islamie także z powodu jego decentralizacji.
 • Mateusz
  19.10.2015 13:14
  Jak dokładnie nazywa się reportaż tej telewizji - myślę, że warto go zobaczyć?
 • Awa
  19.10.2015 13:58
  http://pl.blastingnews.com/europa/2015/10/wojna-domowa-w-niemczech-nadchodzi-dantejskie-sceny-na-ulicach-niemieckic
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  23°C Piątek
  noc
  14°C Piątek
  rano
  15°C Piątek
  dzień
  16°C Piątek
  wieczór
  wiecej »