Jeśli ksiądz się zagubi, może być bezbronny

Bp Andrzej Czaja zainaugurował Diecezjalne Dzieło Modlitwy w Intencji Kapłanów "Oremus".

- Łaska Boża jest skuteczna i zawsze owocna, ale siła przekonania jest ważna, by człowieka otworzyć na łaskę Bożą. A tą siłą przekonania Kościoła przez wieki był święty pasterz! Pasterz mocny, pasterz żyjący na miarę Chrystusa. To jest siła przekonania Kościoła do Chrystusa! Może to jest najmocniejsza racja, dlaczego dziś tak bardzo musimy się modlić w intencji kapłanów - mówił bp Andrzej Czaja podczas Mszy św. inaugurującej działalność Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w Intencji Kapłanów „Oremus”.

Mszy św. w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu przewodniczył biskup opolski A. Czaja, a koncelebrowali ją bp Paweł Stobrawa i 25 księży, wśród nich mianowany moderatorem dzieła jego pomysłodawca ks. Janusz Iwańczuk, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Opolu.

Na inaugurację przyjechało kilkuset wiernych z różnych rejonów diecezji opolskiej, w kościele zabrakło miejsc w ławkach. - Modlę się w grupie „Margaretka” za ks. Jarosława Ostrowskiego, naszego wikariusza. Poprosiła mnie o to jedna z naszych sióstr służebniczek, więc dlaczego miałam się nie zgodzić? Ks. Jarek jest wspaniałym księdzem, przykładem dla nas, bardzo dużo działa z młodzieżą. Cieszę się, że on ogarnia nasze dzieci. Wiem, że modlitwa jest księżom potrzebna. Oni się modlą za nas, więc i my musimy modlić się w intencji kapłanów - mówi Teresa Smarska z Jemielnicy, która przyjechała z na inaugurację „Oremus” wraz z mężem i dziećmi.

Bp Czaja poinformował, że w księdze dzieła, którą przyniesiono w procesji z darami, zapisanych jest obecnie 2500 członków z 70 parafii diecezji opolskiej. Więcej na temat tego, czym jest  „Oremus” - TUTAJ.

- Siostry i bracia, dziękuję wam, którzyście podjęli ten trud. Tak oddolnie, tak z poczucia serca, widząc, co się dzieje, chcąc wesprzeć swoich pasterzy na miejscu. To rzeczywiście wielkie dzieło wsparcia. To radość serca kapłańskiego, gdy ma świadomość, że wierni się za niego modlą. To w sercu kapłańskim moc i pokrzepienie - mówił w homilii bp Andrzej, przypominając, jak wielkim i trudnym zadaniem jest powołanie kapłańskie.

Jeśli ksiądz się zagubi, może być bezbronny   Andrzej Kerner /Foto Gość W inauguracji Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w Intencji Kapłanów „Oremus” wzięło udział kilkaset osób - Ta misja nie jest łatwa też dlatego, że to jest misja owiec między wilkami. Świat nigdy nie był przychylny Kościołowi, od samego początku - mówił ordynariusz opolski, jednocześnie przyznając, że zdarzają się przypadki, kiedy kapłani nie dają rady podołać „stylowi misji Jezusa”. - Jeśli ksiądz się zagubi, jeśli zostawi na co dzień modlitwę, rozluźni więź z Jezusem, może być bezbronny. A licho nie śpi. Bardzo waszej modlitwy potrzebujemy, byśmy sprostali zadaniu prowadzenia was Bożymi drogami, nie po swojemu, ale tak, jak Bóg chce. I byśmy nie byli wam zgorszeniem, lecz pociągali was do Boga świadectwem żywej i dojrzałej wiary - mówił bp Czaja, prosząc także o modlitwę o nowych kapłanów, bo zaczyna ich brakować także na naszej ziemi.

- Od kilku lat obejmuję modlitwą w „Margaretce” 4 księży, których spotkałam na swojej drodze. Ta modlitwa wzięła się z Medjugorje, a jeżdżę tam od wielu lat. Do modlitwy za kapłanów zachęciła mnie Matka Boża z Medjugoria, która prosi: módlcie się za kapłanów. Wszyscy potrzebujemy modlitwy wstawienniczej, więc modlę się za tych księży, żeby im pomóc - powiedziała pani Alicja z Krasiejowa.

Piękny śpiew scholi gregoriańskiej Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu pod dyrekcją ks. Joachima Waloszka nadał sprawowanej liturgii głęboki i uroczysty charakter.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
22°C Poniedziałek
wieczór
19°C Wtorek
noc
16°C Wtorek
rano
24°C Wtorek
dzień
wiecej »