70 proc. młodych Włochów zawiera związek małżeński w Kościele. Kursy przygotowujące do tego sakramentu są więc niepowtarzalną okazją, aby formować przyszłe rodziny. Musimy w nie zaangażować nasze najlepsze siły – stwierdzili uczestnicy zakończonego 28 czerwca kongresu duszpasterstwa rodzin we Włoszech.
Jego tematem były właśnie kursy przedmałżeńskie. Delegaci z poszczególnych diecezji pozytywnie ocenili ich poziom. Stwierdzono jednak, że Kościół musi w nie zaangażować nowe środki, pamiętając, że od ich powodzenia zależy również chrześcijańska przyszłość dzieci, które przez nowe małżeństwa będą wychowywane.
W obradach wiele uwagi poświęcono też przygotowaniu par, które żyją w konkubinacie, a proszą o ślub w Kościele. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Powinno się do nich podchodzić z życzliwością, pomagając im jednak w pełni zrozumieć rzeczywistość sakramentu, o który proszą – uważa ks. Sergio Nicolli, odpowiedzialny w episkopacie Włoch za duszpasterstwo rodzin. W czasie pięciodniowego spotkania, które odbywało się w Cotronei na południu kraju, ustalono też temat przyszłorocznego kongresu. Brzmi on: „Rodzina w obliczu zaangażowania społecznego i politycznego”.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.