Abp Szewczuk na Rok Miłosierdzia w czasie wojny

Trwający na Ukrainie konflikt zbrojny nada szczególny charakter obchodom Roku Miłosierdzia w tym kraju. Zwraca na to uwagę zwierzchnik ukraińskich grekokatolików abp Światosław Szewczuk.

Specjalnym listem wprowadza on swych wiernych w przeżywanie Roku Świętego. 

W otwierającym Jubileusz Miłosierdzia liście pasterskim, który będzie odczytany w greckokatolickich świątyniach Ukrainy 13 grudnia, kijowsko-halicki arcybiskup większy podkreśla trzy najważniejsze momenty, w których człowiek doświadcza Bożego Miłosierdzia i staje się jego zwiastunem. Pierwszym jest sakrament pokuty i pojednania. Aby zaakceptować miłosierdzie Boże, musimy sami odkrywać jego wartość i korzystać z niego. Drugim ważnym aspektem Jubileuszu jest dzielenie się miłosierdziem Bożym z drugim człowiekiem – czyli bycie miłosiernym, tak jak miłosierny jest Ojciec Niebieski. Dzieląc się miłosierdziem, zwłaszcza w obliczu konfliktu zbrojnego – zaznacza abp Szewczuk – powinniśmy zawsze szukać okazji, aby być miłosiernymi. Dzielić się miłosierdziem to w praktyce być miłosiernymi w rodzinie i w parafii, tak aby nikt „nie czuł się zapomniany, odrzucony czy zignorowany”. Swój list arcybiskup kończy przyzywając opieki Maryi, Matki Miłosiernej, która dla nas wszystkich staje się „Bramą Świętą” prowadzącą do Chrystusa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  18°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  20°C Czwartek
  wieczór
  19°C Piątek
  noc
  wiecej »