O wyzwaniach, jakie współczesne społeczeństwo stawia przed ludźmi chcącymi żyć Ewangelią na co dzień, dyskutowali anglikańscy biskupi Wielkiej Brytanii (Church of England). W mieście York, na północy Anglii, 14 lipca zakończył się synod generalny tego Kościoła.
Mówiono też o konieczności zmian organizacyjnych wewnątrz samej wspólnoty anglikańskiej, postulując m.in. redukcję liczby biskupów.
W pracach synodalnych uczestniczył, zajmujący się w katolickim episkopacie Anglii i Walii ekumenizmem, ks. Andrew Faley. W czasie wspólnych rozmów podjęto m.in. takie kwestie etyczne, jak: rozwody, antykoncepcja, aborcja i homoseksualizm. Nie wypracowano jednak żadnego wspólnego stanowiska w tej sprawie, co więcej, jak zauważa ks. Faley, strona anglikańska bardziej koncentrowała się na tym, co dzieli oba Kościoły, niż co je łączy. Wzajemne relacje ocenił jednak jako dobre, biorąc pod uwagę trudności przeżywane przez Kościół anglikański w związku z wyświęceniem homoseksualistów na pastorów oraz kobiet na biskupów. Dyskusja odbyła się wokół dokumentu „Life of Christ. Morals, Communion and the Church” opublikowanego w 1993 r. przez Międzynarodową Komisję Anglikańsko-Rzymskokatolicką (ARCIC), która wypracowała już wiele ważnych dokumentów, próbujących przekazać wiarę przez oba Kościoły wspólnie wyznawaną.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.