"Handel ludźmi jest plagą naszych czasów, zbrodnią, wobec której nie możemy pozostawać obojętni" – mówią siostry zakonne z Sekcji Bakhita.
„O godzinie 3.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek 8 lutego odmówmy koronkę do Miłosierdzia Bożego przyzywając miłosierdzia dla ofiar handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia” – apeluje Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa. Tego dnia bowiem przypada liturgiczne wspomnienie świętej niewolnicy Bakhity i Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat walki z handlem ludźmi.
„Handel ludźmi jest plagą naszych czasów, zbrodnią, wobec której nie możemy pozostawać obojętni” – mówią siostry zakonne z Sekcji Bakhita.
„Pod osłoną nocy dokonuje się wiele zła, wyzysku, upokorzeń, których doświadczają ofiary handlu ludźmi. Nocą płyną łzy wstydu, udręczenia, bezsilności; łzy tęsknoty za utraconą wolnością. W nocy toczy się zmaganie i duchowa walka z mocami Ciemności” – tłumaczą sens nocnej modlitwy osoby, które pracują z ofiarami handlu ludźmi.
„Ale świat i wszelka władza i moc należą do Boga! Dlatego o tej nocnej porze wstańmy i podejmijmy modlitwę, aby w życiu wszystkich zniewolonych objawiła się moc miłosierdzia Boga” – natychmiast dodają.
Osoby zaangażowane w przeciwdziałanie współczesnemu niewolnictwu zachęcają wierzących do modlitwy za siebie nawzajem, aby nigdy nie wykorzystywali innych, lecz mieli serca wrażliwe, zdolne poruszyć się na widok krzywdy i nieszczęścia.
Nocna inicjatywa „Zamień noc w moc miłosierdzia” to przede wszystkim wyraz naszej solidarności z tymi wszystkimi, których świat i jego żądze uczynili współczesnymi niewolnikami.
Szacuje się, że na świecie 27 mln kobiet, mężczyzn i dzieci zmuszanych jest do pracy w niewolniczych warunkach, wykorzystywanych seksualnie, przymuszanych do żebractwa, pozbawianych organów.
Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa działa przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych i współpracuje z tymi, którzy podejmują podobne działania.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.