Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Już w najbliższą niedzielę na Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla rozpocznie się 22 Franciszkańskie Spotkanie Młodych. W tym roku przebiegać będzie ono pod hasłem „Z Franciszkiem i Klarą... wybieramy Życie”.

- W tym roku startujemy w niedzielę, 26 lipca, o godz. 18.00 wspólną Eucharystią, później odbędzie się koncert Fioretti "na dobry początek" i pierwsze nabożeństwo. Spotkanie zakończymy w sobotę, 1 sierpnia, Mszą św. na rozesłanie – zapowiada ojciec Piotr Reizner OFMConv, dyrektor Franciszkańskiego Spotkania Młodych.
 
Na kalwaryjskie wzgórze do młodzieży przyjedzie wiele zaproszonych gości. - Warto na pewno wspomnieć o osobach zaangażowanych w działalność na rzecz życia. Będzie z nami dr inż. Antoni Zięba, prezes Stowarzyszenia Obrońców Życia, Halina Chytra, prowadząca najsłynniejsze w Polsce Dzieło Duchowej Adopcji. Na spotkaniu poruszymy również tematy trudniejsze, takie jak in vitro - stąd obecność o. dr. Jerzego Brusiły. O swoim życiu powiedzą znani i lubiani franciszkanie. Oczywiście FSM to także dobra muzyka - i w tym roku jej nie zabraknie. Zagrają: Fioretti, A&D, Porozumienie, Anti Babylon System. Będą z nami również przedstawiciele hierarchii kościelnej, wśród nich ks. abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
 
W tym roku na spotkaniu będzie obecny wyjątkowy "gość" - bł. Jakub Strzemię, którego będziemy gościli "namacalnie" w jego największym pełnym relikwiarzu.   – wymienia o. Raizner, dodając, że hasło tegorocznego spotkania "Z Franciszkiem i Klarą... wybieramy Życie" jest zakorzenione w temacie bieżącego roku w Kościele, który brzmi: "Otoczmy troską życie". - Jako franciszkanie przeżywamy również czas jubileuszu 800-lecia zatwierdzenia naszej reguły (sposobu życia), czyli faktycznego początku zakonu. W trakcie FSM-u chcemy zatem połączyć te specyficzne okoliczności i mówić o Życiu pisanym z wielkiej litery, Życiu, którym jest sam Jezus - osoba najważniejsza dla św. Franciszka. Chcemy mówić o tym, jak dobrze żyć po chrześcijańsku, jak w obliczu naszych dramatów i porażek z nadzieją patrzeć w przyszłość, jak w pełni korzystać z życia w zgodzie z Bogiem, jak być radosnym człowiekiem chrześcijaninem. To tylko niektóre kwestie, jakie chcemy poruszyć. Oczywiście nie zabraknie również tematów tak bardzo współczesnych, mówiących o wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
 
Franciszkańskie Spotkanie Młodych to forma wakacyjnych rekolekcji, organizowana w duchu franciszkańskim. To czas radości, modlitwy, wspólnoty. To spotkanie ma swoją ponad 20-letnią historię. Pierwsze FSM odbyło się bowiem w roku 1988. Od tego to czasu młodzież co roku spotyka się wpięknie położonym sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla.
 
- FSM to przede wszystkim spotkanie z Bogiem, który działa na wiele sposobów. Mamy specyficzny program i układ dnia, którego punktem centralnym jest zawsze Eucharystia. Oprócz tego proponujemy młodym interesujące konferencje, zapraszamy na nabożeństwo, a wieczorem na koncert zespołu chrześcijańskiego i seans w naszym kinie pod chmurką. Każdy może też skorzystać z możliwości całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, jest czas na wspólne spotkania i krótkie wędrówki po przepięknej okolicy. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Bóg działa na bardzo wiele sposobów, tak, by każdy mógł się z Nim spotkać. Wielu spośród uczestników, stałych bywalców uważa, że kto raz przyjedzie na FSM, zakocha się w tym miejscu i w jego atmosferze tak bardzo, że później wraca tam każdego roku – podkreśla dyrektor FSM-u. Szczegóły spotkania oraz zdjęcia archiwalne na stronie: www.poranafsm.pl.
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
22°C Poniedziałek
wieczór
18°C Wtorek
noc
16°C Wtorek
rano
23°C Wtorek
dzień
wiecej »