Są bardzo młodzi, nie mogą jeszcze głosować, ani prowadzić samochodu, ale już przekroczyli Atlantyk, aby przez miesiąc żyć we wspólnotach Indian Guaraní w stanie Misiones w Argentynie. Grupa 50-ciu nastolatków należących do duszpasterstw Regnum Christi i Legionistów Chrystusa zdobywa pierwsze doświadczenia misyjne
Młodzież, która pochodzi z Madrytu, Santander, Salamanki i Malagi, zamieszkała w szkole i w namiotach w miejscowościach San Ignacio Miní i Corpus, gdzie znajduje się ośrodek parafialny. Każdego dnia udają się do indiańskich wspólnot rozsianych po selwie, gdzie uczą katechizmu i wykonują drobne prace społeczne. Działają wśród potomków Indian, którzy żyli w redukcjach, jakie jezuici rozwinęli na tym terenie 400 lat temu. Po wypędzeniu zakonników z terytorium Korony hiszpańskiej z rozkazu Karola III w 1768 r., Indianie powrócili do selwy w oczekiwaniu na powrót jezuitów.
„Argentyńska przygoda ma podwójny wymiar” – wyjaśnia Jorge Barco, dyrektor Młodzieży Misyjnej w Hiszpanii. „Z jednej strony chcemy służyć lokalnemu Kościołowi, a z drugiej – młodzież będzie mogła doświadczyć, czym są misje. Jest to doskonała okazja, aby poznać, co to znaczy dać świadectwo o Chrystusie i umocnić własną wiarę. Kiedy wrócą, niech będą także misjonarzami w swoim codziennym życiu w rodzinie, z przyjaciółmi, w swoich parafiach i szkołach”.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.