W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele muzułmanów. Uważają oni Jana Pawła II za wielkiego człowieka, który jako jeden z pierwszych odwiedził Albanię po upadku komunizmu.
Niezwykle uroczysty charakter miała Niedziela Bożego Miłosierdzia w miejscowości Bathore koło Tirany. Po mszy w parafii św. Jana Pawła II, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Albanii abp Ramiro Moliner Inglés, został odsłonięty pomnik Apostoła Bożego Miłosierdzia.
Setki wiernych, przede wszystkim ludzi młodych, wypełniło kościół. Obecny był m. in. ambasador Polski Marek Jeziorski z małżonką oraz ambasador Hiszpanii Silvia Cortés Martín. „Jan Paweł II uczył, aby się nie lękać, aby zaufać Bogu, który z miłości do nas posłał na świat własnego Syna. Był misjonarzem nadziei, miłości, pokoju i ewangelii aż do końca” – podkreślił nuncjusz w homilii.
Po mszy młodzież zaprezentowała krótki spektakl słowno-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II, a szczególnie jego historycznej wizycie w Albanii. Kiedy zabrzmiały po albańsku słowa papieża: „Pozdrawiam was z serca. Niech Pan strzeże was i wszystkich Albańczyków na świecie”, wybuchła burza oklasków. Powtórzyły się one jeszcze kilka razy, kiedy Papież Polak pojawiał się z Matką Teresą z Kalkuty.
Po mszy, już przed kościołem, został odsłonięty pomnik polskiego papieża. Młodzież zaśpiewała „Barkę”, którą dzielnie ćwiczyła od kilku dni.
Warto zauważyć, że w uroczystości wzięli udział przedstawiciele muzułmanów. Uważają oni Jana Pawła II za wielkiego człowieka, który jako jeden z pierwszych odwiedził Albanię po upadku komunizmu. Na uroczystość przyszli w przekonaniu, że każdy, kto walczy z wiarą, walczy z Bogiem. Tak przez lata postępowali komuniści, którzy ostatecznie ponieśli klęskę.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.