Przedmeczowa bójka w Zabrzu

Siedem osób zostało w niedzielę zatrzymanych, a pięć rannych po bójce, którą wywołała kilkusetosobowa grupa chuliganów chcących dostać się bez biletów na mecz drużyn piłkarskiej I ligi: Górnika Zabrze i GKS Katowice.

Jak poinformował PAP w niedzielę aspirant Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji, ranni to policjant, ochroniarz i trzej stadionowi bandyci, którzy odmówili hospitalizacji i wraz z czterema innymi zatrzymanymi chuliganami trafili na komendę.

Do starć chuliganów z ochroną, a potem policją, doszło przed popołudniowym meczem I ligi w Zabrzu. Kilkusetosobowa grupa przyjechała na spotkanie bez biletów. "Dla nich nie było logiczne, że skoro biletów nie mają, to na mecz nie wchodzą. Postanowili więc wyładować swoją agresję na ochroniarzach i policjantach" - powiedział Wręczycki.

Mecz dwóch zaprzyjaźnionych śląskich drużyn chciało obejrzeć w Zabrzu znacznie więcej widzów, niż wynosi nominalna pojemność stadionu Górnika, czyli 14 tys. osób. Z sektorów oznaczonych na co dzień jako buforowe - spotkanie obserwowało ostatecznie, prawdopodobnie bez biletów, kilka tysięcy osób więcej.

Wręczycki zaznaczył, że nie wiadomo do końca, czy bijatykę spowodowali bandyci opowiadający się za drużyną z Katowic czy z Zabrza. Do sektorów buforowych weszli bowiem sympatycy obu zespołów. Policja dysponuje jednak materiałem filmowym wysokiej jakości, na podstawie którego rozpoznani będą najbardziej agresywni bandyci.

"Oni nie mogą teraz spać spokojnie" - zaznaczył Wręczycki. Przypomniał, że na podstawie zapisu filmowego w ostatnich kilku miesiącach śląska policja zatrzymała i doprowadziła przed sąd ok. 50 osób. Kilka miesięcy temu odbyło się ostatnie spotkanie z Polonią Warszawa w Zabrzu, przy okazji którego doszło do poważniejszych burd.

Podobnie w tym wypadku, zapowiedział Wręczycki, bandytom odpowiedzialnym za czynną napaść na policjantów będzie groziło od roku do 10 lat więzienia. Spotkanie Górnik Zabrze - GKS Katowice zakończyło się wynikiem 2:0. Według organizatorów, obejrzało je na żywo ok. 20 tys. widzów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
3°C Sobota
dzień
4°C Sobota
wieczór
4°C Niedziela
noc
4°C Niedziela
rano
wiecej »