Przedstawiciele miast-gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 w Polsce i na Ukrainie podpisali w sobotę memorandum o współpracy w przygotowaniach do turnieju oraz zobowiązali się do ujednolicenia polityki informacyjnej, prowadzonej przed tą imprezą.
Dokument podpisano w Charkowie (wschodnia Ukraina), na zakończenie dwudniowego spotkania Rady Polskich i Ukraińskich miast-gospodarzy EURO 2012.
Stronę polską reprezentowali wysłannicy Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Poznania, a także dyrektor spółki PL.2012, Marcin Herra. Ze strony ukraińskiej wystąpili przedstawiciele Charkowa, Kijowa, Doniecka i Lwowa.
Zebrani ustalili, że głównym hasłem tego polsko-ukraińskiego przedsięwzięcia nadal postają słowa "Dwa państwa - jedna drużyna".
Zwrócili także uwagę na konieczność koordynacji działań, związanych z realizacją wymogów UEFA, "na zasadzie otwartości i wzajemnego zaufania na wszystkich poziomach".
Reprezentanci miast, które przyjmą rozgrywki Euro 2012 podkreślili w swym memorandum, iż ważnym elementem ich współpracy jest strategia informacyjna. Jak zaznaczyli, pozwoli ona zapobiegać "przypadkom manipulowania informacją".
Jak ustalono w Charkowie, następne takie spotkanie odbędzie się w styczniu przyszłego roku we Wrocławiu.
Rada Polskich i Ukraińskich miast-gospodarzy EURO 2012 powstała w kwietniu 2008 roku we Lwowie. Przedstawiciele miast podpisali tam wówczas deklarację o współpracy. Sobotnie memorandum jest uzupełnieniem tego dokumentu.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.