W środę po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie rozpatrzą m.in. poprawki Senatu do noweli ustawy o prokuraturze, która rozdziela funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Wieczorem zaplanowane są głosowania.
Zgodnie z jedną z poprawek do noweli ustawy o prokuraturze, prokurator generalny będzie mógł być wyłaniany także spośród adwokatów i radców prawnych lub notariuszy, legitymujących się co najmniej 12-letnim stażem zawodowym i mających co najmniej sześcioletni staż na stanowisku sędziego bądź prokuratora. Zgodnie z ustawą prokurator generalny ma być od 2010 r. powoływany przez prezydenta na jedną sześcioletnią kadencję spośród dwóch kandydatów. Mają ich wskazywać Krajowa Rada Sądownictwa i Krajowa Rada Prokuratorów.
Sejm będzie także dyskutował nad senackimi poprawkami do ustawy o Komitecie do Spraw Europejskich. Senatorowie przyjęli m.in. poprawkę znoszącą wymóg posiadania stopnia dyplomatycznego w przypadku ubiegania się o stanowiska dyrektorów biur w urzędzie obsługującym ministra ds. członkostwa w UE.
Posłowie wysłuchają również informacji bieżącej w sprawie realizacji programu restrukturyzacji i komercjalizacji Poczty Polskiej oraz będą zadawać pytania w sprawach bieżących.
Po południu w przerwie czwartkowych obrad Sejmu uczczona zostanie 70. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz pamięć poległych podczas wojny parlamentarzystów. W holu głównym Sejmu odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Narodowej. Na uroczystości zaproszeni zostali m.in. prezydent Lech Kaczyński, premier Donald Tusk, rodziny parlamentarzystów, którzy zginęli w czasie wojny. Orkiestra pod batutą Antoniego Wita wykona "Requiem" Mozarta.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.