Modlitwa przed...seksem?

Jako nieco idealistyczną i odważną, ale i za pożyteczną uznał biskup pomocniczy diecezji Southwark w Wielkiej Brytanii inicjatywę wydania specjalnego „Modlitewnika dla małżonków”, w którym znajduje się m.in. modlitwa przed uprawieniem seksu.

Modlitewnik opublikował działający od 1858 roku renomowany katolicki dom wydawniczy Catholic Truth Society.

W 64-stronicowym modlitewniku zawarta jest prośba, by „Bóg obdarzył małżonków miłością, która prawdziwie obdarowuje; czułością, która łączy; samoofiarowaniem, które mówi prawdę i nie zawodzi; prawdziwym przebaczeniem; pełnym miłości fizycznym zjednoczeniem, które wyraża radość”.

Zdaniem bp Paula Hendricksa z Southwark, modlitwa ta jest nieco idealistyczna, ale polega ona na uznaniu, że Bóg znajduje się w centrum małżeńskiego związku między kobietą i mężczyzną. „Dotąd nie spotkałem się, z czymś takim” – przyznaje 53-letni hierarcha w rozmowie z dziennikiem „Daily Mail”.

Gazeta zauważa, że modlitwa ma przypominać małżonkom, że akt seksualny jest bezinteresownym darem i nie powinien być motywowany hedonizmem.

Catholic Truth Society znane jest m.in. z wydania „Modlitewnika” zawierającego modlitwy codzienne i obrzędy Mszy św. jednocześnie po polsku i angielsku. Książeczki, przygotowane z pomocą duchownych służących w społeczności imigrantów, mają pomóc Polakom przebywającym w Wielkiej Brytanii lub Brytyjczykom w Polsce pełniej uczestniczyć w liturgii sprawowanej w obcym języku.

«« | « | 1 | » | »»
 • Agaton
  03.09.2009 12:14
  Niejeden młodzik to może nie zdążyć się pomodlić...
 • obserwator
  03.09.2009 15:27
  4 Rodzice wyszli i zamknęli drzwi od sypialni. Tobiasz podniósł się z łóżka i powiedział do niej: «Wstań, siostro, módlmy się i błagajmy Pana naszego, aby okazał nam miłosierdzie i ocalił nas»2. 5 Wstała i ona i zaczęli się modlić i błagać, aby dostąpić ocalenia. I zaczęli tak mówić:
  «Bądź uwielbiony, Boże ojców naszych,
  i niech będzie uwielbione imię Twoje
  na wieki przez wszystkie pokolenia!
  Niech Cię uwielbiają niebiosa
  i wszystkie Twoje stworzenia
  po wszystkie wieki.
  6 Tyś stworzył Adama,
  i stworzyłeś dla niego pomocną ostoję - Ewę,
  jego żonę,
  i z obojga powstał rodzaj ludzki.
  I Ty rzekłeś:
  Nie jest dobrze być człowiekowi samemu,
  uczyńmy mu pomocnicę podobną do niego3.
  7 A teraz nie dla rozpusty
  biorę tę siostrę moją za żonę,
  ale dla związku prawego.
  Okaż mnie i jej miłosierdzie
  i pozwól razem dożyć starości!»
  8 I powiedzieli kolejno: «Amen, amen!»

  Tb 8,4-8
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  14°C Wtorek
  noc
  12°C Wtorek
  rano
  16°C Wtorek
  dzień
  17°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »