Turniej Koszykówki Ulicznej BOSKO

30 sierpnia 2009 roku w Aleksandrowie Kujawskim na boisku przy Parafii pw. NMPWW został rozegrany III Turniej Koszykówki Ulicznej BOSKO.

30 sierpnia 2009 roku w Aleksandrowie Kujawskim na boisku przy Parafii pw. NMPWW został rozegrany III Turniej Koszykówki Ulicznej BOSKO. Do Turnieju zgłosiło się 16 drużyn. O 12.45 rozpoczęły się rozgrywki na które nie dotarły dwie drużyny. Już mecze grupowe pokazały na jak wysokim poziomie był tegoroczny Turniej. Liczne konkursy dla kibiców, zapewnione przez organizatorów, promowały tegoroczne Mistrzostwa Europy koszykarzy - EuroBasket2009 - rozgrywane w Polsce. Faza grupowa wyłoniła osiem ćwierćfinałowych drużyn które między sobą walczyły o najwyższe miejsca. Do półfinałów awansowały po dwie drużyny z Torunia i Włocławka. Konfrontacja tych miast tak w pierwszym jak i drugim półfinale wyłoniła "włocławski finał".

Trzecie miejsce w Turnieju zajęła drużyna Emeryci pokonując również toruńską drużynę All In. Warto nadmienić, że w tym meczu spotkali się, w lekko przebudowanych składach, zwycięzcy pierwszego i drugiego TKU BOSKO.

Finał, jak wyżej wspomniano, to czas Włocławka a dokładnie drużyn stamtąd pochodzących. III TKU BOSKO zwyciężyła drużyna BRACIA B pokonując w finale WŁOCŁAWEK TEAM. Najlepsze drużyny zostały zasypane nagrodami ufundowanymi przez Patronów Honorowych oraz lokalnych dobroczyńców.

Wybrano najlepszego zawodnika Turnieju, najlepszego "trójkowicza" - zawodnika naczęściej trafiającego za 3 pkt. oraz najlepszą drużynę miejscową - ZMIANA KODU.

Organizatorzy składają podziękowania dla PZKosz, SSWM, posłom na Sejm - Panom Wojtkowskiemu i Jarosowi oraz Burmistrzowi Miasta. Dziękujemy również lokalnym dobroczyńcom oraz mediom. Podziękowania dla uczestników i kibiców zebranych na Turnieju.
IV TKU BOSKO już za rok, organizatorzy dołożą wszelkich starań by kolejny Turniej wypadł przynajmniej tak dobrze jak trzeci.