Papieskie wideoprzesłanie z okazji podjętej przez Caritas Internationalis kampanii na rzecz pokoju w Syrii.
Oto treść papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:
Drodzy bracia i siostry,
Dziś chcę wam powiedzieć o czymś, co bardzo zasmuca moje serce: wojna w Syrii trwa już piąty rok. Jest to sytuacja niewypowiedzianego cierpienia, którego ofiarą jest naród syryjski, zmuszony do przetrwania pod bombami lub znalezienie dróg ucieczki do innych krajów lub obszarów Syrii mniej zniszczonych wojną: zmuszony do opuszczenia swoich domów, wszystkiego... Myślę też o wspólnotach chrześcijańskich, które w pełni wspieram w obliczu dyskryminacji, jakie muszą znosić.
Pragnę w tym miejscu zaapelować do wszystkich wiernych i do osób zaangażowanych w działania Caritas, w budowanie bardziej sprawiedliwego społeczeństwa. Podczas gdy ludzie cierpią, niewiarygodne sumy pieniędzy wydawane są na dostarczanie walczącym broni. A niektóre z krajów dostarczających tę broń, należą do tych, którzy mówią o pokoju. Jak można wierzyć ludziom, którzy prawą ręką świadczą ci życzliwość, a lewą zadają cios?
Zachęcam wszystkich, dorosłych i młodzież, aby z entuzjazmem przeżywać obecny Rok Miłosierdzia, aby przezwyciężyć obojętność i głosić z zapałem, że pokój w Syrii jest możliwy! Pokój w Syrii jest możliwy!
Z tego względu jesteśmy wezwani do wprowadzania w życie Słowa Bożego: „Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was - wyrocznia Pana - zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie” (Jr 29, 11).
Zachęcam do modlitwy o pokój w Syrii i za jej mieszkańców z okazji czuwań modlitewnych, inicjatyw uwrażliwiających w grupach, w parafiach i wspólnotach, aby szerzyć orędzie pokoju, orędzie jedności i nadziei.
Niech za modlitwą pójdą następnie dzieła pokoju. Zachęcam was byście się zwrócili do tych, którzy biorą udział w negocjacjach pokojowych, żeby poważnie potraktowali te uzgodnienia i zaangażowali się w ułatwienie dostępu do pomocy humanitarnej.
Wszyscy muszą uznać, że dla Syrii nie istnieje rozwiązanie militarne, a tylko polityczne. Dlatego też wspólnota międzynarodowa musi wspierać rozmowy pokojowe zmierzające do budowania rządu jedności narodowej.
Połączmy siły, na wszystkich poziomach, by zapewnić, aby pokój w ukochanej Syrii był możliwy.
To tak, które będzie wspaniałym wzorem miłosierdzia i miłości przeżywanej dla dobra całej wspólnoty międzynarodowej!
Niech Pan wam błogosławi a Matka Boża was strzeże. Dziękuję.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.