Kilkanaście tysięcy osób uczestniczyło 12 września w Piotrkowie Trybunalskim w uroczystej inauguracji Nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji łódzkiej.
Mszy świętej przewodniczył kard. Franciszek Macharski, a homilię wygłosił kard. Józef Glemp.
Uroczystości rozpoczęły się w kościele Najświętszego Serca Jezusowego nabożeństwem różańcowym. Po jego zakończeniu zebrani w Piotrkowie biskupi i duchowni przeszli procesyjnie pod budynek sióstr salezjanek. Tam abp Władysław Ziółek poświęcił wybudowane właśnie "Okno Życia".
Po przeniesieniu obrazu na postument stojący na ołtarzu polowym przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego, bp Adam Lepa przeczytał telegram z okazji rozpoczęcia Nawiedzenia obrazu, jaki przysłał w imieniu papieża Benedykta XVI kard. Tarcisio Bertone, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. "Ojciec Święty serdecznie życzy, by ten błogosławiony czas powtórnego Nawiedzenia Matki Bożej przyniósł wszystkim błogosławione owoce. Niech radosne Magnificat będzie wspaniałą, dziękczynną modlitwą za dokonującą się przemianę i odnowę serc i sumień" - napisał kard. Bertone.
W uroczystości przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób, które stanęły na placu przed kościołem, okolicznych ulicach i parkingach.
Eucharystię celebrowało ponad 30 arcybiskupów i biskupów oraz ponad stu księży. W Piotrkowie byli też przełożeni zakonów działających na terenie archidiecezji łódzkiej.
Uroczystość w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęła roczną peregrynacją obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po archidiecezji łódzkiej. Nawiedzenie zakończy się 10 września 2010 r.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.