W Mekce i Medynie, duchowych stolicach islamu, kwitnie ekonomiczny prozelityzm. Jak informuje dziennik Saudi Gazette, ponad 3 tys. Chińczyków przyjęło w tych dniach wiarę Mahometa, by móc pracować przy budowie linii kolejowej w Arabii Saudyjskiej.
W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych zbiorowych konwersji z Dalekiego Wschodu – twierdzi cytowany przez saudyjski dziennik podsekretarz gubernatora Mekki, Abdul Aziz Al-Khudhairi.
O przejściu na islam w tym wypadku przesądziły nie tylko względy ekonomiczne, ale po prostu decyzja przełożonych. Nowi adepci islamu to pracownicy chińskiego przedsiębiorstwa, które wygrało przetarg na budowę szybkiej kolei łączącej Mekkę i Medynę z portowym miastem Dżudda. Wartość inwestycji przekracza miliard dolarów. Koran jednak zabrania niewiernym wstępu do świętego miasta. Chińskie przedsiębiorstwo zobowiązało się rozwiązać ten problem, nakazując swym pracownikom przyjęcie islamu. Poinformowane o konwersji saudyjskie władze wyraziły zadowolenie „z tryumfu islamskiego prawa”.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.