W. Cejrowski: Wojna z Kościołem trwa

Może dzięki temu wyrokowi i kilku następnym zdamy sobie sprawę, że trwa otwarta wojna z Kościołem - mówi w rozmowie z portalem wiara.pl Wojciech Cejrowski

Powinniśmy się cieszyć z wyroku sądu przeciwko tygodnikowi „Gość Niedzielny” i archidiecezji katowickiej, ponieważ jest on otrzeźwiający. Zaczyniemy sobie zdawać sprawę dzięki temu wyrokowi i kilku następnym, że trwa otwarta wojna z Kościołem.

Taktyka wycofywania się z życia publicznego i ze spięć, jaką przyjął Kościół w Polsce po 89 roku, to była zła droga. Komuna się nie skończyła w tym sensie, że w tamtych czasach Kościół był prześladowany, ale stał twardo na stanowisku „non possumuss”.

Po 89 roku Kościół uznał, że teraz już będzie dobrze. Nie! Jest tak samo źle jak za komuny. Kościół jest zwalczany z powodów ideologicznych czyli z powodu swojej istoty, z powodu dziesięciorga przykazań. Narzędzia są te same. W czasach komunizmu zwalczano nas za pomocą wyroków sądowych i decyzji administracyjnych na wszelkie możliwe sposoby. Poprzez niewydawanie zezwoleń na druk dokumentów kościelnych, niewydawanie papieru, kiedy już wydano zezwolenie, niewydawanie pozwoleń na budowę świątyń i głoszenie Słowa Bożego z ambony, argumentując, że to polityczne.

Być może ten wyrok uzbroi księdza Gancarczyka w kolczugę mocnego przekonania, że droga ustępstw i delikatnego języka nie jest drogą Pana Jezusa. Jezus mówił prosto: „tak - tak, nie -nie”. Nie możemy używać tysiąca słów na omówienie aborcji. Musimy używać jednego słowa: mord. Piąte przykazanie mówi wyraźnie: „nie morduj”. Nie „nie zabijaj”. Zabija się np. zwierzę na pokarm dla człowieka. Nie morduj! I trzeba nazywać mord mordem, a nie aborcją ani zabiegiem. Tu nie tylko chodzi o język, ale o jasne stawianie problemu i zdanie sobie sprawy z tego, że z Kościołem nadal trwa wojna. Obecnie jest ona prowadzona za pomocą instytucji Unii Europejskiej. Wobec tej wojny nie możemy zostać obojętni.
Może redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” stanie się dzięki temu doświadczeniu mocniejszy właśnie przez swój krzyż.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • max
  11.10.2009 14:32
  Zgadzam się w całości z p.Cejrowskim i lubię go słuchać i oglądać.
  Szkoda tylko, że nie zapytał tej pani feministki ile w swoim życiu zrobiła skrobanek (morderstw) swoich poczętych dzieci?
  To by wszystko wyjaśniło.
 • yooyoo
  28.08.2010 14:49
  To chyba jasne,że wojna z K.K. trwawreszcie się przebudziliśmy.Na pohybel katolikom zakłamanym,fałszywymi niemoralnym.
  Michał Juszczuk
  Tarnobrzeg
 • Jacek
  14.02.2011 13:11
  Ucisk prawa w Polsce narasta od wielu lat - stajemy się stopniowo niewolnikami we własnym kraju. A złe siły wrogie Kościołowi, wrogie wierze w Boga, wrogie Rodzinie dochodzą do głosu - i najgorsze jest to, że skupiają władzę w swych rękach. Co nam zgotują ??? Jak się temu sprzeciwić ???
 • JAWA25
  10.10.2017 23:06
  jak pisze ks. Andrzej Draguła "Mój komentarz do wszystkiego"
  http://labo-old.wiez.pl/blog.php?529&mojkomentarzdowszystkiego&ar
  Cejrowski uprawia świętokupstwo żądając, żeby za wspólną z nim fotografię
  ludzie odmawiali w formie zapłaty „Pater noster" (lekceważąc w ten sposób drugie przykazanie)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  17°C Środa
  noc
  15°C Środa
  rano
  wiecej »