Włoscy bioetycy solidarni z ks. Gancarczykiem

"Bez wątpienia wyrok ten jest skierowany przeciw wolności konfrontacji politycznej, społecznej i moralnej, przeciw wolności słowa, druku i - w ostateczności - także przeciw wolności wyrażania przekonań religijnych" - napisali naukowcy z Międzynarodowego Centrum Bioetyki - FUNDACJA F. M. GRECO

Bez wątpienia wyrok ten jest skierowany przeciw wolności konfrontacji politycznej, społecznej i moralnej, przeciw wolności słowa, druku i - w ostateczności - także przeciw wolności wyrażania przekonań religijnych, jako że - jak wiadomo - nauczanie chrześcijańskie potępia aborcję.

Dzisiaj obrona życia zostaje w Polsce ukarana. Dodatkowo należy stwierdzić, że wierność zasadom moralnym jest przedmiotem procesu sądowego w krajach wolnej i demokratycznej Europy, podobnie, jak wówczas, gdy te same narody znajdowały się pod dyktaturą komunistyczną związaną z blokiem sowieckim, co - w kontekście obchodów 20 rocznicy upadku Muru Berlińskiego - nie jest dobrym sygnałem.

Prof. Dr. Hab. Artur J. KATOLO
Prof. Dr. Raffaella ROBERTI
Dr. Filippo SALATINO
Dr. Dario MISA
 

***

Międzynarodowe Centrum Bioetyki (MCB) w Acri jest prywatnym instytutem naukowym prawnie uznanym przez Rząd Republiki Włoskiej.
W MCB pracuje ponad 30 naukowców różnej specjalności, którym problem obrony godności osoby ludzkiej oraz nienaruszalność życia ludzkiego – jako dobra fundamentalnego – nie jest czymś obojętnym.
Mottem działalności Centrum są słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Człowiek jest powołany do pełni życia, która przekracza znacznie wymiary jego ziemskiego bytowania, ponieważ polega na uczestnictwie w życiu samego Boga. Wzniosłość tego nadprzyrodzonego powołania ukazuje wielkość i ogromną wartość ludzkiego życia także w jego fazie doczesnej” (Evangelium vitae, nr 2).

Działalność Międzynarodowego Centrum Bioetyki:
- roczne studia podyplomowe w zakresie bioetyki (corso master in bioetica);
- kursy doskonalące w zakresie bioetyki (corso di aggiornamento professionale);
- organizowanie sympozjów;
- wydawanie periodyku „Vita e responsabilità” („Życie i odpowiedzialność”).
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
0°C Sobota
noc
0°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
4°C Sobota
wieczór
wiecej »