"Granat to kolor, moździerz to naczynie, mina to uśmiech - Nauczmy dzieci czegoś innego niż wojny" - pod takim hasłem Polska Akcja Humanitarna już po raz drugi realizuje kampanię społeczną, której celem jest zgromadzenie środków na edukację dzieci - ofiar konfliktów zbrojnych.
Akcję, która potrwa do 15 października, można wspierać wysyłając sms o treści "POMOC" na numer 7261, kupując ołówki w sklepie internetowym www.sppah.org.pl i wpłacając pieniądze na konto bankowe 41 1060 0076 0000 3310 0016 1001.
Jak powiedziała PAP Adelajda Kołodziejska z PAH, plakaty kampanii znaleźć można w środkach komunikacji miejskiej; informacje dostępne są także w prasie i radiu.
Pierwsza edycja kampanii "Akcja Edukacja" odbyła się jesienią ubiegłego roku. Nie zgromadzono wówczas dużych środków, ale osiągnięto cel, jakim było zwrócenie uwagi na problem braku dostępu do edukacji w regionach dotkniętych konfliktami.
PAH podkreśla, że choć zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka każdy człowiek ma prawo do nauki, to nie wszyscy mogą z niego korzystać. Zmienić mają to projekty, których celem jest m.in. budowa i remonty szkół, wyposażanie sal lekcyjnych oraz organizowanie zajęć umożliwiających zdobycie lub rozwijanie umiejętności zawodowych.
Według danych przedstawionych 8 września - w Światowym Dniu Walki z Analfabetyzmem - ok. 75 mln dzieci na świecie pozostaje poza jakimkolwiek systemem edukacyjnym.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.