31. Maraton Warszawski

26-letni Etiopczyk Teshome Etana Gelane został zwycięzcą 31. Maratonu Warszawskiego. Liczącą 42 km 195 m trasę prowadzącą przez centrum miasta oraz Powiśle i Pragę pokonał w czasie 2:12.03. Do wyrównania ubiegłorocznego rekordu trasy zabrakło mu 13 sekund.

Pozostałe miejsca na podium zajęli Polacy. Drugi był 33-letni Adam Draczyński (WKS Grunwald Poznań) - 2:12.56, a trzeci 28-letni Mariusz Giżyński (KB Sporting Międzyzdroje) - 2:17.15.

Do biegu wystartowało ponad trzy tysiące osób z około czterdziestu krajów świata. Ze względów bezpieczeństwa część stołecznych ulic została zamknięta, a na czas biegu trasę zmieniło ponad 50 linii autobusowych. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwało 700 wolontariuszy oraz liczne służby miejskie i medyczne.