Kościół krzewi odpowiedzialne zachowania seksualne

O działaniach Kościoła na rzecz upowszechniania odpowiedzialnych zachowań seksualnych przypomniał podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami kard. Wilfrid Fox Napier z RPA.

W Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej odbyła się dziś prezentacja relacji po dyskusji (Relatio post disceptationem) II Zgromadzenia Specjalnego Synodu Biskupów dla Afryki. Południowoafrykański purpurat jest jednym z trzech delegowanych przez Ojca Świętego przewodniczących tego gremium.
Kard. Napier przypomniał, że jego ojczyzna znana jest z dwóch rzeczy: pokojowego przejścia od systemu apartheidu do demokracji oraz wysokiego odsetka zachorowalności na AIDS. Podkreślił wielki wkład Kościoła w walkę z tą epidemią. Przekazuje on bowiem dokładne informacje o chorobie, starając się uświadomić, jak można uniknąć infekcji.

Purpurat przypomniał, że rozprzestrzenianie się epidemii związane jest z nieodpowiedzialnymi zachowaniami seksualnymi. W tej sytuacji Kościół wskazuje na dwie zasady: wierność małżeńską oraz wstrzemięźliwość w przypadku osób niezamężnych czy też nieżonatych. Ważne jest jak najszersze upowszechnianie tych zasad.

Metropolita Durbanu wskazał na przykład swojej diecezji, która realizuje projekt „Dar życia”. Tamtejszy Kościół stara się uświadomić młodzieży znaczenie daru życia, przekazywanego przez relację seksualną, stanowiącej początek ludzkiego życia” – stwierdził kard. Napier.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  5°C Sobota
  noc
  2°C Sobota
  rano
  9°C Sobota
  dzień
  10°C Sobota
  wieczór
  wiecej »