Publikacją albumu "Na krańce świata" uświetnią złoty jubileusz istnienia siostry misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. W albumie zobaczyć będzie można ponad 400 fotografii kościołów, kaplic oraz placówek misyjnych w różnych krajach świata.
Album zawiera nie tylko informacje dotyczące charyzmatu zgromadzenia i prezentację sylwetki jego założyciela, Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego, ale zapoznaje z jego historią, szczegółowo opisując powoływanie poszczególnych placówek w Polsce i na świecie. W albumie umieszczono również wykaz sióstr i zadań podejmowanych przez misjonarki.
Publikacja ta, wydana w roku złotego jubileuszu, ma na celu pokazanie historii i działalności Zgromadzenia, zarówno w kraju, jak i na emigracji. Znajdują się tam informacje dotyczące m.in. zadań podejmowanych przez misjonarki, placówek, na których pracują, oraz wykaz sióstr.
– Album to wotum wdzięczności dla tych, którzy wierzyli, że proces tworzenia się zgromadzenia to dzieło mające swój początek w planach Bożych, a nie w ludzkich spekulacjach – mówi KAI s. Ines Krawczyk, zajmująca się redakcją publikacji. Podkreśla, że szczególnie dedykowany jest on tym, którzy w trudnych chwilach historii zgromadzenia wspierali zakonnice modlitwą i pomocą materialną. – Wierzymy, że niezależnie od tego, po której stoją stronie czasu, cieszą się razem z nami, że zgromadzenie wypełnia misję powierzoną mu przez Boga i Kościół, że rozwija się i coraz mocniej zakorzenia w Chrystusa – przekonuje s. Ines.
Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej założył w 1959 roku Sługa Boży Ojciec Ignacy Posadzy w Poznaniu-Morasku. Charyzmatem Zgromadzenia jest „modlitwa za Polaków przebywających poza granicami kraju oraz wszelkiego rodzaju prace przyczyniające się dla dobra duchowego rodaków”, jak czytamy w albumie. Siostry pracują na wszystkich kontynentach świata, wszędzie tam, gdzie są największe skupiska polonijne, m.in. w Kanadzie, USA i Wielkiej Brytanii.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.