Publikacją albumu "Na krańce świata" uświetnią złoty jubileusz istnienia siostry misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. W albumie zobaczyć będzie można ponad 400 fotografii kościołów, kaplic oraz placówek misyjnych w różnych krajach świata.
Album zawiera nie tylko informacje dotyczące charyzmatu zgromadzenia i prezentację sylwetki jego założyciela, Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego, ale zapoznaje z jego historią, szczegółowo opisując powoływanie poszczególnych placówek w Polsce i na świecie. W albumie umieszczono również wykaz sióstr i zadań podejmowanych przez misjonarki.
Publikacja ta, wydana w roku złotego jubileuszu, ma na celu pokazanie historii i działalności Zgromadzenia, zarówno w kraju, jak i na emigracji. Znajdują się tam informacje dotyczące m.in. zadań podejmowanych przez misjonarki, placówek, na których pracują, oraz wykaz sióstr.
– Album to wotum wdzięczności dla tych, którzy wierzyli, że proces tworzenia się zgromadzenia to dzieło mające swój początek w planach Bożych, a nie w ludzkich spekulacjach – mówi KAI s. Ines Krawczyk, zajmująca się redakcją publikacji. Podkreśla, że szczególnie dedykowany jest on tym, którzy w trudnych chwilach historii zgromadzenia wspierali zakonnice modlitwą i pomocą materialną. – Wierzymy, że niezależnie od tego, po której stoją stronie czasu, cieszą się razem z nami, że zgromadzenie wypełnia misję powierzoną mu przez Boga i Kościół, że rozwija się i coraz mocniej zakorzenia w Chrystusa – przekonuje s. Ines.
Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej założył w 1959 roku Sługa Boży Ojciec Ignacy Posadzy w Poznaniu-Morasku. Charyzmatem Zgromadzenia jest „modlitwa za Polaków przebywających poza granicami kraju oraz wszelkiego rodzaju prace przyczyniające się dla dobra duchowego rodaków”, jak czytamy w albumie. Siostry pracują na wszystkich kontynentach świata, wszędzie tam, gdzie są największe skupiska polonijne, m.in. w Kanadzie, USA i Wielkiej Brytanii.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.