Co najmniej 11 osób zginęło, a 137 ucierpiało w następstwie gwałtownej wichury i ulewy, które rozpętały się w Moskwie i w okolicach w poniedziałek po południu - poinformowały wieczorem stołeczne służby ds. sytuacji nadzwyczajnych.
"Dotychczas pomocy medycznej trzeba było udzielić 137 osobom. Nie są to dane ostateczne" - powiedziało źródło cytowane przez agencję TASS.
Według mediów, ludzie zginęli przede wszystkim pod padającymi drzewami i fragmentami zerwanych konstrukcji.
Wichura, która pojawiła się w rejonie Moskwy wczesnym popołudniem, przyniosła silne opady deszczu. Wiatr wyrywał i łamał drzewa, zrywał dachy i szyldy i spowodował zakłócenia w ruchu metra i kolei podmiejskiej.
Wystąpiły problemy w kursowaniu kolei dojazdowej na lotnisko Wnukowo. Jak podała TV Rossija 24, powalone drzewa utrudniły również wyjazd z podmoskiewskiej rezydencji premiera Dmitrija Miedwiediewa.
Huragan zakłócił też pracę moskiewskich lotnisk; odwołano 13 lotów - wszystkie z lotniska Domodiedowo, a 29 odroczono, z czego 16 na tymże lotnisku, a 13 z lotniska Szeremietiewo. Porywy wiatru sięgały 22 metrów na sekundę.
Media piszą o znacznie większych niż zazwyczaj korkach na ulicach stolicy Rosji.
Meteorolodzy przewidują, że w centralnej części Rosji i na Powołżu ulewy z gradem i porywistym wiatrem utrzymają się jeszcze przez dwa dni.
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.