Kilkanaście tysięcy łodzian bawiło się na miejskim sylwestrze

Kilkanaście tysięcy osób przywitało Nowy Rok na Placu Wolności w Łodzi. Publiczność, w mroźną noc, na scenie przypominającej kosmiczny spodek rozgrzewali m.in. Maryla Rodowicz i Doda, Kombii, Ewa Farna, Łukasz Zagrobelny, Blue Cafe i Oceana.

Multimedialna scena stanęła wokół zasłoniętego pomnika Tadeusza Kościuszki; miała 27 metrów średnicy, a na jej budowę zużyto ok. 20 ton stalowych i aluminiowych elementów. Całość przykryta była przezroczystym i podgrzewanym dachem.

Publiczność licznie zgromadziła się nie tylko na Placu, ale także na ulicy Piotrkowskiej. Według szacunków policji, bawiło się ponad 10 tys. osób.

Imprezę rozpoczął godzinny Kabareton, w którym wystąpili m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących oraz Pod Wyrwigroszem. Później przez kilka godzin publiczność rozgrzewały muzyczne gwiazdy m.in. Kombii, Grzegorz Markowski w duecie z Patrycją Markowską, Ewa Farna, Candy Girl, Łukasz Zagrobelny, Blue Cafe, Afromental, Trubadurzy oraz niecodzienny duet: Maryla Rodowicz i Doda, które zaśpiewały wiązankę przebojów obu artystek. Wystąpili także zagraniczni artyści m.in. Katrine, Oceana, brytyjski duet Booty Luv, Neo i Bel-Mondo.

Nowy Rok przywitano kilkuminutowym pokazem sztucznych ogni, które wystrzelone zostały z jednostki straży pożarnej znajdującej się obok placu. O północy życzenia noworoczne złożył łodzianom prezydent miasta Jerzy Kropiwnicki. Zabawa przy padającym śniegu zakończyła się kilkanaście minut po godz. 1 w nocy. Sylwestrowa impreza w Łodzi po raz pierwszy współorganizowana była przez miasto i TVP. Transmitowana była na antenie TVP 2 i TV Polonia, a także w internecie.

Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwało ponad 100 pracowników ochrony oraz funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Miasto przeznaczyło na organizację sylwestra 1,5 mln zł. Szacuje się, że całość kosztowała ponad 3 mln zł. Dla uczestników zabawy przedłużono kursowanie kilku linii tramwajowych; do domu rozwoziły ich także nocne autobusy.

Łodzianie bawili się także przy muzyce klubowej na Rynku w Manufakturze. Do tańca grał duet dj-ów Nowi Players. Przez całą zabawę goście mogli rozgrzewać się podawanymi bezpłatnie gorącymi napojami. Można było podziwiać tancerzy i artystów teatru ognia. O północy niebo rozświetlił pokaz fajerwerków.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
15°C Środa
dzień
15°C Środa
wieczór
12°C Czwartek
noc
10°C Czwartek
rano
wiecej »