Indie: policjant obroni chrześcijan

Emerytowany oficer policji został wiceprzewodniczącym Krajowej Komisji ds. Mniejszości przy indyjskim rządzie. Jest on także gorliwym chrześcijaninem. To daje nadzieję na poprawę sytuacji chrześcijan w Indiach.

Ataki na chrześcijan w Indiach są dziełem samozwańczych, radykalnych ugrupowań hinduistów – powiedział nowy wiceprzewodniczący Krajowej Komisji ds. Mniejszości przy rządzie w New Dehli, dr HT Sangliana. – Obawiają się one, że 2,5-procentowy odsetek wyznawców Chrystusa zdominuje 85-procentową większość hinduistyczną, jeśli nie zatrzyma się konwersji na chrześcijaństwo. Ekstremiści planując zamachy chcą uderzyć dokładnie w chrześcijan. Zawiadamiają też media, by udokumentowały atak.

HT Sangliana jest emerytowanym oficerem policji, „super gliną”, o którym w Indiach powstało już kilka filmów. Był też parlamentarzystą. Ma cztery córki i jest zaangażowanym chrześcijaninem m.in. w Karnataka Mission Network.

„Dobrze wykształceni Hindusi z klasy średniej nie mają ciasnych horyzontów – powiedział Sangliana w wywiadzie dla katolickiej agencji AsiaNews. – Wiedzą, że kraj potrzebuje harmonii. Natomiast większość oskarżeń chrześcijan o przymusowe nawrócenia jest bezpodstawna i żadne nie zostało w sądzie udowodnione. Stąd nakazałem moim urzędnikom, by ścigać sądownie tych, których oskarżenia okazały się fałszywe. Jeśli zaś chodzi o ustawodawstwo indyjskie, to chroni ono wystarczająco dobrze mniejszości religijne. Prawo jednak jest skuteczne, gdy jest przestrzegane bez uprzedzeń. Niestety, zbyt często te same siły bezpieczeństwa, które mają chronić mniejszości, zamiast to czynić, stają się głuche lub nieme, albo, co gorsza, nastawione przychylnie wobec agresora” – powiedział HT Sangliana.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
20°C Środa
rano
29°C Środa
dzień
32°C Środa
wieczór
29°C Czwartek
noc
wiecej »