Kraków, miasto Jana Pawła II i św. Faustyny, wzbudza największe zainteresowanie odwiedzających Światowe Targi Turystyki Religijnej JOSP Fest w Rzymie – poinformował KAI Przemysław Bednarz z Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Czternastu wystawców z Polski od 14 stycznia zachęca turystów do przyjazdu do kraju nad Wisłą.
W tym roku Małopolska prezentuje się na wspólnym stoisku przygotowanym przez Województwo Małopolskie oraz Miasto Kraków we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną. Do ekspozycji zaproszeni zostali: Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalnia Soli w Wieliczce, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu oraz przedstawiciele biur turystycznych Małopolski: Viaggi.pl, Jan-Pol, Ivotrans, Intercrac i Grupa Start.
Zwiedzający targi mogą nie tylko zapoznać się z przygotowanymi dla nich prezentacjami, ale mają także niepowtarzalną okazję degustacji produktów regionalnych. Dużą popularnością cieszą się również takie atrakcje regionu jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy Szlak Architektury Drewnianej. W piątek małopolskie stoisko odwiedziła Ambasador RP w Watykanie – Hanna Suchocka.
W jednej z hal wystawowych zaprezentowana została miniatura Watykanu. Organizatorzy zapraszają również do wirtualnej podróży po sanktuariach maryjnych na całym świecie – w tym do Częstochowy.
Udział w targach bierze ponad czterystu wystawców z całego świata. Organizatorzy spodziewają się ponad stu tysięcy odwiedzających z 28 krajów.
Targi potrwają do 17 stycznia.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.