Kościół nieustannie potrzebuje odnowy i naprawy, jak w czasach św. Franciszka z Asyżu. I to właśnie my jako „żywe kamienie” mamy wypełniać w nim swoją misję.
Podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański, papież Franciszek nawiązał do dzisiejszej Ewangelii, w której Piotr wyznaje swoją wiarę w Jezusa jako Mesjasza, przez co zostaje nazwany Opoką, na której będzie zbudowany Kościół. Ojciec Święty podkreślił, że Chrystus zaprasza do tej budowy również nas. Pomimo tego, że nie czujemy się mocnymi skałami, które mogłyby stanowić trwałe fundamenty.
„Jednak żaden mały kamień nie jest bezużyteczny, a w rękach Jezusa staje się wręcz cenny, bo On go podnosi, patrzy nań z wielką czułością, wypracowuje ze swoim Duchem, i umieszcza go we właściwym miejscu, o którym myślał od zawsze i gdzie może być najbardziej przydatny dla całej konstrukcji.”
Papież stwierdził, że Kościół nieustannie potrzebuje odnowy i naprawy, jak w czasach św. Franciszka z Asyżu. I to właśnie my jako „żywe kamienie” mamy wypełniać w nim swoją misję.
„A my wszyscy, bez względu na to, jak mali jesteśmy, staliśmy się „żywymi kamieniami” przez Jego miłość, a więc mamy miejsce i misję w Kościele, który jest wspólnotą życia, uczynioną z bardzo wielu kamieni, każdy z nich inny, które tworzą jedną budowę charakteryzującą się braterstwem i jednością.”
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.