Papież o ataku w Las Vegas: Pozbawiona sensu tragedia

Co najmniej 50 osób zginęło, a ponad 400 zostało rannych.

Papież Franciszek wyraził w poniedziałek głębokie współczucie rodzinom i bliskim ofiar ataku w Las Vegas, w którym zginęło co najmniej 50 osób. Podkreślił, że była to "pozbawiona sensu tragedia".

"Modlitwą jestem wraz ze wszystkimi rannymi i ofiarami śmiertelnymi tego ataku" - zapewnił papież w opublikowanej przez Watykan depeszy kondolencyjnej do biskupa Las Vegas Josepha Anthony'ego Pepe.

Franciszek wyraził też uznanie dla pracy policji i służb ratunkowych na miejscu ataku.

Co najmniej 50 osób zginęło, a ponad 400 zostało rannych w niedzielę wieczorem (poniedziałek w Polsce), kiedy napastnik otworzył ogień do zgromadzonych pod gołym niebem uczestników koncertu country w Las Vegas. 64-letni sprawca popełnił samobójstwo. Światowe agencje piszą, że strzelanina w Las Vegas jest najkrwawszą tego rodzaju tragedią w najnowszej historii USA. Policja w Los Angeles zastrzega, że bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć.

«« | « | 1 | » | »»
 • Piotr
  02.10.2017 18:55
  "W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: "Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie".

  Franciszek chyba w ogóle nie widzi sensu w czymkolwiek?
 • Podpis jest wymagany
  02.10.2017 21:15
  A gdyby tej tragedii, ktoś nadał jakiegoś absurdalnego sensu np. ISIS byłoby ok? Jak zwykle gada za dużo i bez składu.
 • warszawianka
  03.10.2017 08:39
  Dlaczego komentarz prezydenta Trumpa tej zbrodni jest dosadniejszy i sensowniejszy od liberalnego komentarza naszego papieża? Bo przecież tak naprawdę ta zbrodnia na ludziach to czyste zło.
 • gość
  03.10.2017 10:45
  dopuszcza się nauki bez sensu "wincej uchodźców" potem brak konceptu na ocenę rzeczywistości, czy duchowny nie jest od tego, żeby umiał wyjaśnić sens zdarzeń w kontekście nauczania kk, może poczucie bezsensu u zabójca plus (lutrowskie) przeświadczenie, że buntem na rzeczywistość należy się podzielić i innym dać odczuć. może też na siłę wciskany dogmat za czasów papieża Franciszka, że Pan Bóg jest dawcą "równości", zabójca chciał, żeby inni tak samo równo poczuli się beznadziejnie, jak inni mogą się beztrosko bawić skoro jemu jest nie wesoło, z pomocą w samorealizacji przyszło może isis, ale wcześniej w głowie dokonał się pewien przewrót jak na Amerykę chyba nie rzadki, dla duchownego widać, że nadal "nowy"
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  22°C Sobota
  noc
  18°C Sobota
  rano
  26°C Sobota
  dzień
  27°C Sobota
  wieczór
  wiecej »