19-latek skazany za prawdę o aborcji

To głos bardzo wyrazisty, bo zaprezentowany w formie obrazu szczątków dziecka po aborcji. Za organizację i "nieprzyzwoity wizerunek" sąd ukarał nastolatka grzywną.

Sąd Rejonowy w Wałczu skazał 19-letniego Damiana Krasowskiego za to, że w miejscu publicznym trzymał "nieprzyzwoity wizerunek", czyli baner przedstawiający płód dziecka po dokonaniu aborcji. Na banerze, jak uzasadnia sąd, widać dużo krwi, a zwłoki płodu są powykręcane w nienaturalny sposób, co spowodowało zgorszenie przechodniów. Sąd ma przeciw nastolatkowi także to, że zorganizował kolejną podobną pikietę.

Sędzia wymierzył skazanemu grzywnę w wysokości 500 zł, lecz odstąpił od opłat, ponieważ nastolatek nie pracuje i nie posiada środków finansowych.

Jak zauważa Andrzej Subocz, lekarz i radny Wałcza, wyrok wydany na młodego, skromnego chłopca budzi jego zdziwienie i niepokój. Także uzasadnienie wyroku, określające wizerunek abortowanego dziecka nieprzyzwoitym, brzmi według niego kuriozalnie.

- Nieprzyzwoity w znaczeniu językowym to perwersyjny, rozpustny, a w tym wypadku mamy do czynienia z próbą zwrócenia uwagi opinii publicznej na zło, jakim jest zabijanie nienarodzonych - stwierdza lekarz.

- Chciałbym wiedzieć, ile zgłoszeń ze strony policjantów podanych w wyroku jako świadkowie dotyczyło np. wulgaryzmów zasłyszanych na ulicy czy chociażby pornografii, która wylewa się z obskurnych czasopism. Nie słyszałem, by za wulgaryzmy padające w czasie tzw. czarnych marszów ktokolwiek poniósł konsekwencje.

Radny uważa, że w tej sprawie nastąpiło absurdalne odwrócenie pojęć: za dobro i odwagę kara, tolerancja dla zachowań nieprzyzwoitych. - Zabijanie nienarodzonych dzieci jest zbrodnią i o tym należy głośno mówić - stwierdza. - W moim głębokim przekonaniu Damian zasługuje na szacunek i może być wzorem odwagi i determinacji, z jaką należy walczyć o prawdę.

Według A. Subocza wyrok może stanowić przykład zastraszania ludzi, którzy mają odwagę mówić prawdę o aborcji.

Wyrok zapadł 20 września. Sprawa będzie miała ciąg dalszy. 2 listopada o 9.00 w Sądzie Rejonowym w Wałczu odbędzie się rozprawa odwoławcza.

Damian Krasowski związany jest z fundacją pro-life Życie i Rodzina. Pikiety antyaborcyjne, w których wziął udział w sierpniu i wrześniu br., były połączone ze zbieraniem podpisów pod projektem nowelizacji ustawy z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Autorzy projektu z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję” chcą wykreślenia z niej przepisu zezwalającego na zabicie dziecka z powodów eugenicznych, czyli podejrzenia jego niepełnosprawności lub choroby. Finalny podpis pod projektem obiecał złożyć Prezydent Andrzej Duda.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • velario
  19.10.2017 16:48
  Nie wypada, by redakcja czasopisma katolickiego kłamała już w nagłówku. Damian Krasowski nie został ukarany za "prawdę o aborcji" tylko za to, że do pokazania tej prawdy użył drastycznych zdjęć, narażając na możliwość zetknięcia się z nimi osób, które sobie tego nie życzą, albo dla których taki widok może być szokujący (np. małe dzieci). Nie chodzi więc o treść, lecz wyłącznie o formę. Być może kara pokaże temu młodemu człowiekowi, że nawet najbardziej wzniosły cel nie uświęca wszystkich środków.
 • velario
  19.10.2017 16:56
  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,3020,krwawe-bilboardy-to-przemoc.html
 • morfeo
  19.10.2017 18:48
  O ile nieszczęśliwym jest stwierdzenie sądu, że to "nieprzyzwoity wizerunek", to faktem jest, że dzieci po aborcji są istotami ludzkimi (co prolajferzy powinni rozumieć szczególnie mocno), i zasługują na cześć i godność należną osobie ludzkiej - a cześć ta kłóci się z pokazywaniem ich zniszczonych ciał.
 • saherb
  20.10.2017 10:49
  Jakoś nikt nigdy nie został skazany, a nawet oskarżony za pokazywanie ludzi zamordowanych w komorach gazowych lub strzałem w tył głowy. Nawet za zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej, które wyciekły do sieci, też nikt nie poniósł żadnych konsekwencji. To tylko świadczy o hipokryzji i ignorancji sądu i ludzi takich jak velario, którzy twierdzą, że kobiety mogą robić coś, czego potem pokazać nie wolno. To tak jakby Niemcy mogli mordować Żydów, ale nie wolno tego pokazywać. Velario pisze "nie chodzi więc o treść, lecz wyłącznie o formę". W tym, co zrobił Damian właśnie zawierają się i treść i forma. Bez formy nie byłoby treści.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Poniedziałek
wieczór
1°C Wtorek
noc
1°C Wtorek
rano
4°C Wtorek
dzień
wiecej »