Programy wstrzemięźliwości skuteczne

Programy oświaty seksualnej propagujące abstynencję osiągają cel, skłaniając młodzież do zwłoki w rozpoczęciu życia płciowego - orzekli naukowcy amerykańscy.

Dotychczas przeważały oceny, że programy te nie są właściwą metodą opóźniania aktywności seksualnej nastolatków, prowadzącej do pozamałżeńskich ciąż, wzrostu liczby aborcji i chorób wenerycznych. Po okresie spadku tych zjawisk ostatnio znowu zarysował się trend rosnący.

Naukowcy z Uniwersytetu Pensylwania przeprowadzili w tej sprawie badania na zlecenie rządu federalnego.

Przebadali grupę uczniów, która ukończyła program uświadamiania seksualnego kładący nacisk na abstynencję, oraz grupę kontrolną w tym samym wieku, która przeszła program, gdzie mniej więcej w równych proporcjach informowano o zaletach abstynencji i o środkach antykoncepcyjnych.

W ciągu dwóch lat od ukończenia programów, w pierwszej grupie tylko około jednej trzeciej nastolatków rozpoczęła życie seksualne, natomiast w drugiej - około połowy.

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy usunęła początkowo z budżetu dotacje federalne na programy abstynencji seksualnej - ponad 170 milionów dolarów rocznie.

Krytycy takich programów, forsowanych głównie przez organizacje konserwatywne i religijne, twierdzą, że są one nieskuteczne. Ich zdaniem, zwiększają one nawet ryzyko niechcianych ciąż i AIDS, gdyż odwracają uwagę od antykoncepcji.

Po ogłoszeniu wyników najnowszych badań, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia USA poinformowali, że rząd rozważy teraz ewentualne wznowienie subwencji dla programów propagujących abstynencję.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SEKS, USA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  5°C Sobota
  noc
  2°C Sobota
  rano
  9°C Sobota
  dzień
  10°C Sobota
  wieczór
  wiecej »