Prezydent: Nie ma zgody na ksenofobię, na nacjonalizm, na antysemityzm

Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobię, na chorobliwy nacjonalizm, na antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa - oświadczył w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Krapkowic (woj. opolskie).

"Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobię, nie ma w naszym kraju miejsca na chorobliwy nacjonalizm, nie ma w naszym kraju miejsca na antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa. Ludzie, którzy tak się zachowują, są wykluczeni, mają postawę, której nie da się inaczej nazwać (jak) tylko postawą niegodną" - podkreślił prezydent.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Stanisław_Miłosz
  14.11.2017 01:01
  Zrównać ksenofobię z nacjonalizmem? Ynteligenckie - rodem lewacko-liberalnych interncjonałów - dyrdymały. Odleciał na amen.

  A może uwierzył, że ma Misję do wypełnienia? Konkurowanie z Macierewiczem patriotycznością mów może to uprawdopodobniać.
  Niech "starszym braciom" przetłumaczy, że etniczne pochodzenie jest bez znaczenia.
 • gosc
  14.11.2017 08:14
  Czy równie mocno nie zgadza sie pan, panie prezydencie na ANTYPOLONIZM?
 • Bezimienny
  14.11.2017 10:12
  Bezimienny
  Do przedmówców (w sumie z małymi wyjątkami wszystkich). Skoro komentujecie tę wypowiedź na gosc.pl czy wiara.pl, to podejrzewam, że czujecie się wierzącymi, tak? To polecam co na temat patriotyzmu, nacjonalizmu itd napisali nie ta dawno biskupi.

  http://kosciol.wiara.pl/doc/3843835.Chrzescijanski-ksztalt-patriotyzmu

  Polecam zwłaszcza punkt zatytułowany "nacjonalizm przeciwieństwem patriotyzmu". I proszę pamiętać, że kto jak kto, biskupi, zwłaszcza wypowiadający się wspólnie, są specjalistami od spraw wiary i oceniania w jej świetle rzeczywistości.
 • Piotrx
  18.11.2017 11:47
  A czy jest zgoda na żydowski antypolonizm i kseonofobię oraz bezpodstawne roszczenia finansowe wobec Polski? Ponadto nie rozróżnia polskiego nacjonalizmu opartego na wartościach chrześcijańskich i katolickich z neopogańskim szowinizmem innych narodów (Niemcy, Ukraińcy czy Żydzi). Do tego powtarzanie propagandowych bzdur o rzekomym "antysemityzmie" który w istocie nie istnieje. Nie ma antysemityzmu , lecz może być co najwyżej antyjudaizm. Źródłem antyjudaizmu jest antygoizm. Gdyby go nie było, nie byłby znany antyjudaizm. Gdyby nawet wszyscy Żydzi byli Semitami (a tak przecież nie jest) to i tak stanowili by oni zaledwie około 10% populacji wszystkich ludów semickich. Jak napisał niegdyś ks. prof Józef Kruszyński (1924 r ) ".........nazwa „antysemityzm” jest ulubionym określeniem w mowie żydów i oni to głównie przyczynili się do jej spopularyzowania. Autorowie żydowscy używają celowo wyrażenia „antysemityzm”, aby odwrócić uwagę od istotnych przyczyn owego „antysemityzmu”. Podłożem antyżydowskich wystąpień jest tak zwany „judaizm”, który wciela w życie zasady Talmudu. Byłoby słuszniej nazywać ruch, o którym mowa, antyjudaizmem. Wyraz ten brzmi bardzo niemile dla ucha żydowskiego, jako wymierzony wprost przeciwko żydom, związanym w jedną organizację, nazywaną judaizmem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  10°C Środa
  dzień
  10°C Środa
  wieczór
  9°C Czwartek
  noc
  8°C Czwartek
  rano
  wiecej »