Czarnoskóry uczestnik Marszu Niepodległości pozwie Verhofstadta?

Dr Bawer Aondo-Akaa, czarnoskóry Polak, uczestnik Marszu Niepodległości rozważa pozwanie do sądu przywódcę liberałów w europarlamencie Guya Verhofstadta. Chodzi o wypowiedź, wedle której "60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz".

Dr Aondoo-Akaa poczuł się znieważony tą wypowiedzią. Uznał, że jego dobra osobiste zostały naruszone. Poprosił o reprezentowanie go w tej sprawie wiceprezesa instytutu Ordo Iuris Jerzego Kwaśniewskiego.

Mec. Kwaśniewski powiedział nam, że analizuje obecnie zakres immunitetu europosła Verhofstadta. Rozważa ewentualny  wniosek o jego uchylenie lub pozwanie polityka w Belgii. Być może jednak możliwe będzie pozwanie liberała przed sądem polskim. Jak zauważył mec. Kwaśniewski, może na to wskazywać przyjęcie do rozpoznania i wydanie wyroku przez sąd w Krakowie w sprawie eurodeputowanego Ryszarda Legutki. Licealiści z Wrocławia, którzy domagali się usunięcia symboli religijnych ze szkoły, wytoczyli mu proces za nazwanie ich "rozwydrzonymi smarkaczami". Sprawa trafiła nawet do Sądu Najwyższego.

Bawer Aondo-Akaa jest synem Polski i Nigeryjczyka, politykiem Prawicy RP i działaczem pro life. Od niemowlęctwa jest niepełnosprawny, porusza się na wózku inwalidzkim. Obronił doktorat z teologii, katolickiej nauki społecznej. Od lat brał udział w marszach niepodległości. Podkreśla, że jest Polakiem i kocha Polskę. Ostatnio wycofał swoje poparcie dla działań Młodzieży Wszechpolskiej, dziękując jednocześnie jej władzom "za zdecydowaną reakcję i wniosek o usunięcie rzecznika MW z zarządu stowarzyszenia". Rzecznik ten - przypomnijmy - napisał na Twitterze, że "brednią jest nazywanie murzyna Polakiem". Niemniej, dr Aondo-Akaa uznał, że nazywanie wszystkich uczestników Marszu Niepodległości nazistami, to kłamstwo i zniewaga.

Złożenie dwóch pozwów przeciw Verhofstadtowi zapowiedziała też Reduta Dobrego Imienia. Jednego w imieniu organizacji, której przedstawiciele wraz z wolontariuszami brali udział w Marszu Niepodległości. Drugi pozew ma zostać złożony w imieniu prezesa Fundacji Reduty Dobrego Imienia i uczestnika Marszu Niepodległości Miry Wszelakiej. "Nie zgadzamy się na takie oskarżenia. To kłamstwa inspirowane doniesieniami medialnymi i fake newsami mediów zachodnich. (...) Nie jestem faszystką, ani neonazistką. Członkowie mojej rodziny wiele wycierpieli w obozach koncentracyjnych z rąk Niemców - faszystów. Wypowiedź Guya Verhofstadta to oszczerczy atak niepoparty dowodami. Będziemy dążyli do uchylenia immunitetu europosła" - podkreśla Wszelaka.

«« | « | 1 | » | »»
 • hans``
  18.11.2017 01:32
  czekam na kogos kto pozwie tych matolow co te transparenty niesli a potem "hajlowali" na terenie tak doswiadczonej przez nazistow warszawy. Powstancy sie w grobach przewracaja..
 • jakiś Gość
  20.11.2017 18:56
  http://newsweb.pl/2017/11/16/koniec-z-obrazaniem-polakow-verhofstadt-stanie-przed-sadem-zobacz-wiecej/
 • JAWA25
  20.11.2017 19:01
  http://www.ordoiuris.pl/wolnosci-obywatelskie/prawnicy-ordo-iuris-reprezentuja-bawera-aondo-akaa-w-sprawie-przeciwko
 • JAWA25
  26.11.2017 17:09
  petycja w sprawie odebrania immunitetu Guy Verhofstadt'owi https://www.change.org/p/remove-parliamentary-immunity-of-guy-verhofstadt-member-of-european-parliament-zabra%C4%87-immunitet-guyowi-verhofstadtowi czemu o usunięto, skoro redakcja zamieszcza artykuł na ten temat?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  17°C Piątek
  wieczór
  15°C Sobota
  noc
  11°C Sobota
  rano
  14°C Sobota
  dzień
  wiecej »