Z mocnym sprzeciwem ze strony Kościoła spotkała się decyzja Trybunału Konstytucyjnego Austrii o przyznaniu statusu małżeństwa parom tej samej płci.
Głos w sprawie zabrał arcybiskup Wiednia kard. Christof Schönborn. „To niepokojące, że nawet sędziowie Trybunału Konstytucyjnego stracili świadomość szczególnego charakteru małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, który jest nieporównywalny do innych związków” – powiedział agencji Kathpress austriacki hierarcha.
Trybunał orzekł, że prawne różnice pomiędzy małżeństwem, a zarejestrowanym związkiem jednopłciowym, który jest możliwy w Austrii od 2010 r., zatarły się przez ostatnie lata i nie mogą być podtrzymane bez tzw. dyskryminacji tych drugich. Z tego powodu regulacje dotyczące homoseksualistów będą obowiązywać do końca przyszłego roku, po czym również i do nich będzie się odnosić prawo małżeńskie.
„Jeśli Trybunał Konstytucyjny zaprzecza niepowtarzalności i wyjątkowości statusu prawnego małżeństwa, które opiera się na odmienności płci, zaprzecza rzeczywistości” – zaznacza kard. Schönborn i dodaje, że ta decyzja nie tylko „nie przysłuży się w żaden sposób społeczeństwu, ale raczej okaleczy wszystkich – tych których chce chronić i tych, którzy powinni być chronieni.”
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.