Sąd skazał Mary Wagner. Ale wyszła z sądu wolna

Za próbę ratowania dzieci przed aborcją sąd w Toronto skazał dziś Mary Wagner na karę 9 miesięcy więzienia. Zaliczył jej jednak 6-miesięczny pobyt w areszcie według przelicznika 1,5. Oznacza to, że obrończyni życia już odbyła swą zasadniczą karę. Oskarżyciel żądał dla niej 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Formalnie rzecz biorąc, wykonanie kary zostało warunkowo zawieszone na 30 miesięcy. Warunek polega na niezbliżaniu się do kliniki aborcyjnej Bloor West Village Women’s Clinic na mniej niż 250 metrów, a także na nieutrzymywaniu kontaktów z pracownikami tego ośrodka. Dodatkowo sędzia orzekł karę 50 godzin prac społecznych.

Mary Wagner wbrew sądowym zakazom wchodzi do klinik aborcyjnych, cicho modli się, wręcza napotkanym tam kobietom róże (białe albo czerwone) i proponuje rozmowę, jeśli są gotowe rozważyć rezygnację z aborcji. Zatrzymywana przez policję nie stawia oporu, choć uważa, że kanadyjskie prawo pozwala jej na pokojową interwencję, gdy zagrożone jest życie człowieka - tego najmniejszego. W więzieniu spędziła już w sumie około 5 lat. Ewangelizowała tam współtowarzyszki. Jak mówiła podczas jednej z wizyt w Polsce, za kratami najbardziej brakowało jej Eucharystii.

Ostatni raz aresztowana została 12 grudnia ubiegłego roku. Zanim została skuta kajdankami, udało jej się uratować życie nienarodzonego dziecka. Pół roku spędziła w areszcie, a następnie została zwolniona, by odpowiadać z wolnej stopy. W sierpniu została uznana za winną, ale wyznaczenie kary sąd odroczył o miesiąc, by dać Mary czas na zgromadzenie głosów poparcia. Napłynęły one także z Polski, dzięki akcji, w która włączył się także "Gość Niedzielny".

43-letnia Mary pochodzi z katolickiej rodziny z Vancouver. Ma 12 braci i sióstr, z tego pięcioro to dzieci adoptowane. Studiowała anglistykę i romanistykę. Była wolontariuszką w Lourdes. Wzięła jednak wzór z Lindy Gibbons, około siedemdziesięcioletniej już rodaczki, obecnie prababci, która wbrew sądowym zakazom spacerowała przed klinikami aborcyjnymi z plakatem, na którym widać niemowlę i napis: „Dlaczego mamusiu? Przecież mogę dać tyle miłości”. Linda spędziła za to za kratami łącznie około 12 lat. Inspiracjami dla Mary były także postaci św. Matki Teresy z Kalkuty i św. Maksymiliana Kolbego. W jednym z wywiadów powtórzyła słowa Benedykta XVI: "W obliczu kłamstwa i przemocy prawda i miłość mają jako swą jedyną broń świadków cierpienia".

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  13.09.2017 11:47
  Dlaczego niektóre postawy ludzkie są zabronione? Dlaczego nie można nakłaniać, przekonywać do zachowań które się poważa? Jeżeli nie nakłania się do łamania prawa, to nie jest to zabronione! Zwalczany jest nie tylko inny sposób postępowania ale myślenia. Lewactwo to dyktatura, mafia która ma swoich wykonawców w postaci sędziów!
 • vinger
  13.09.2017 21:17
  Czy życie może być piękne? Mary pokazuje, że tak. Mary, dzięki za Twoje świadectwo wierności. A sędzia, ... może by i chciał ale musi inaczej. Taka to niezawisłość owej trzeciej władzy - to niewola ta sama co za Piłata Poncjusza.
 • Gość
  14.09.2017 03:50
  Jak to dobrze, ze nie musicie zyc w tej strasznej Kanadzie, tylko macie swoja pepkoswiatowa demokracja, w ktorej wszystkie wladze jedza z tej samej reki. Za to z tej najbardziej prawej i slusznej reki, ktora szanuje wszystko i wszystkich pod warunkiem, ze katolickie. Proponuje nie ruszac sie nigdzie, stolice przeniesc do Torunia a zepsuta Kanade zostawic w spokoju.
 • Pilecki
  14.09.2017 11:02
  Wolność słowa w wydaniu zachodnim :/
  "Wzięła jednak wzór z Lindy Gibbons, około siedemdziesięcioletniej już rodaczki, obecnie prababci, która wbrew sądowym zakazom spacerowała przed klinikami aborcyjnymi z plakatem, na którym widać niemowlę i napis: „Dlaczego mamusiu? Przecież mogę dać tyle miłości”. Linda spędziła za to za kratami łącznie około 12 lat."
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  10°C Poniedziałek
  rano
  15°C Poniedziałek
  dzień
  17°C Poniedziałek
  wieczór
  15°C Wtorek
  noc
  wiecej »