Irlandzki ekspert ds. egzorcyzmu bije na alarm

Najbardziej znany egzorcysta irlandzki, ksiądz katolicki Patrick Collins, dostrzega dramatyczny wzrost domniemanych „działań demonicznych” na wyspie.

W rozmowie z dziennikiem „The Irish Post” z 25 stycznia kapłan przyznał, że w ostatnich latach „niemal eksplodowało” zapotrzebowanie na jego posługę. Coraz więcej ludzi wierzy, „słusznie lub niesłusznie, że są nawiedzani przez złego ducha”, powiedział ks. Collins.

W liście otwartym do biskupów Irlandii ks. Collins zaapelował o kształcenie większej liczby księży w tym zakresie. Pod pojęciem egzorcyzmu Kościół katolicki rozumie prośbę do Boga o wyzwolenie człowieka z mocy zła. Przykładem jest tu wypędzanie demonów przez Jezusa.

Według irlandzkiej gazety uznane przez Stolicę Apostolską Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów (IAE) już w 2014 roku informowało o znacznym wzroście liczby egzorcyzmów na świecie.

«« | « | 1 | » | »»
 • Emka
  02.02.2018 10:53
  Msze o uwolnienie z ks Cyranem nic prostszego jedz sprawdz przekonaj sie
 • Hubal
  04.02.2018 15:09

  Chrześcijanie - nie odkrywajcie Ameryki na nowo ! Pan Jezus wielokrotnie nauczał, że My Chrześcijanie, nie jesteśmy z tego świata ! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele ... , że panem tego ziemskiego świata jest książę ciemności - zły duch. Żadne egzorcyzmy tej Prawdy Objawionej nie zmienia. Zły był, jest i będzie, stąd podstęp, oszustwa, manipulacje, wojny i śmierć. Nie mamy na to wpływu. Mamy jednak wpływ na siebie i na swoich najbliższych ! Bóg dał nam wolną wole byśmy wybierali miedzy złym a dobrym duchem. Nasze życie na ziemii jest przejściowe, jest przygotowaniem do zbawienia, jest sprawdzianem. Gdy zamkniemy oczy - Bóg mówi "Sprawdzam". To, że zły działa było, jest i będzie niezależne od nas. W objawionej modlitwie "Ojcze Nasz" prosimy Boga by uchronił nas od złego. Sami na zasadzie wolnej woli, rozumem, modlitwą mamy unikać złych ludzi. Zło jednak mimo to dosięga nas w mniej lub większym stopniu - ale nic nam nie grozi jeśli mamy Ducha Bozego. Zapewnia nas o tym Jezus, a więc złe siły mogą nas zranić lub zabić nasze ciało, lecz na ducha nie mają wpływu, gdyż wobec Ducha Bożego nie ma mocy. Same egzorcyzmy, o których tu mowa to ogłupianie ludzi diabłem mniej lub więcej zmaterializowanym. Taka "wiara" w diabła to manipulacja umysłami, schizofrenia wiary i okultyzm w wydaniu katolickim. Uczyć trzeba wiary w Jezusa Chrystusa. Pan Jezus czynił cuda, w wtym spektakularnie wypędzał złe duchy z ciała zniewolonych złym duchem ludzi. Czynił tak byśmy uwierzyli jaką ma moc. Jego moc w połączeniu z nasza wiarą czyni nas wolnych od złego ducha. Nabieramy mocy wierząc w Boga i zło nas nie dosięgnie. W życiu kierujmy się zawsze nauką Pana Jezusa, wybierajmy zawsze w Jego duchu a zły nie będzie wstanie przeniknąć do naszej duszy. Ci co zbłądzą - nie potrzebują egzorcyzmów - potrzebują Pomocy. Ta Pomocą ma być nasze przykładne Chrześcijańskie życie w Wierze i Miłości. Ci zbłądzeni potrzebują wzorców z życia Chrześcijańskiego. Życie w Chrześcijaństwie zbawia opętanych ale musi to być Chrześcijaństwo Mądre, Zdroworozsądkowe, Mężne a zarazem Łagodne, Otwarte, Godne Naśladowania bez cienia manipulacji. Manipulacja są tzw. msze o uzdrowienie, są egzorcyzmy i wiele innych rzeczy, które zwą sie kwasem faryzejskim !!! • Lunaluna
  06.02.2018 12:54
  Do Hubala Ty chyba sam masz pod skora szatana skoro negujesz egzorcyzmy I msze o uzdrowienie.Zastanow sie co mowisz czuje od Ciebie smord siarki To Bog dziala w maszach I egzorcyzmach I nie siej zametu
 • Hubal
  06.02.2018 15:49
  Nie mówiłem o Mszy Świętej a w niej o Eucharystii - mówiłem o modlitwach a raczej praktykach im towarzyszących by uzdrowić ciało fizycznie przy wykorzystaniu Mszy Świętej i Najświętszej Eucharystii. Dalej kwasem faryzejskim są pieniądze i manipulacja wszechobecna, np. na tych mszach o uzdrowienie, msze za zmarłych za pieniądze, sakramenty za pieniądze, pogrzeby za pieniądze, używanie prezerwatywy jest grzechem bo ma się rodzić jak najwięcej wyznawców katolicyzmu - broń Boże np. protestantyzmu, nieobecność na mszy świętej jest grzechem ciężkim, jakby zbawienia poza Kościołem nie było. Odpusty za pieniądze w Toruniu i naprawdę wiele innych rzeczy mógłby przytoczyć, w których chodzi o manipulacje i pieniądze a które to manipulacje łamią sumienie człowieka, wypaczają jego duchowość, oddalają od Wiary w Prawdzie. To wszystko to jest kąpiel w siarce - kwas faryzejski, którego mamy się wedle nauki Pana Jezusa wystrzegać !!! Zweryfikuj proszę Lunaluna od kogo zajeżdża siarką. I jeszcze mała dygresja. Wręczanie pieniędzy za zmarłych na Mszę Świętą jest grzechem a przyjmowanie tych pieniędzy na ten cel jest grzechem lub poprostu kwasem faryzejskim.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  9°C Środa
  wieczór
  7°C Czwartek
  noc
  4°C Czwartek
  rano
  11°C Czwartek
  dzień
  wiecej »