Kancelaria premiera udostępniła film "Testimony of truth" (Świadectwo prawdy)

Kancelaria premiera udostępniła w niedzielę w mediach społecznościowych film z wypowiedzią 90-letniej Lucyny Adamkiewicz, b. żołnierz AK, więzionej w obozach Auschwitz-Birkenau i Mauthausen-Gusen. Kobieta w nagraniu mówi, że nie mogła uwierzyć, jak usłyszała o "polskich obozach".

Film "Testimony of truth" zawiera napisy z tłumaczeniem jej słów na język angielski.

"Nie mogłam uwierzyć, jak usłyszałam, że były to "polskie obozy". Obozy są niemieckie. Gdybym mogła bić się o prawdę, to bym wyszła z laską, bo chodzę już o lasce" - mówi w filmie Lucyna Adamkiewicz. "To, co działo się w Auschwitz powinno być ostrzeżeniem dla wszystkich ludzi na świecie; taka rzecz nie powinna się powtórzyć" - dodaje.

Opublikowany w serwisie YouTube i na Twitterze KPRM klip opatrzony został hashtagiem #GermanDeathCamps.

Kancelaria Premiera Testimony of truth

«« | « | 1 | » | »»
 • Krzysiek
  04.02.2018 19:56
  >>Nie mogłam uwierzyć, jak usłyszałam, że były to "polskie obozy". Obozy są niemieckie. Gdybym mogła bić się o prawdę, to bym wyszła z laską<<
  Polityka historyczna współczesnych Niemiec i Rosji - czy czymś się różni?
  Wybielanie swoich wojsk z czasów wojny, wybielanie swojej totalitarnej przeszłości, brak umiejętności stanięcia w prawdzie historycznej czynu narodu niemieckiego i rosyjskiego, atakowanie innych aby nie mówić o swojej odpowiedzialności itd. itp.
  W zdf i rosyjskiej - telewizje państwowe.
 • Szolga
  05.02.2018 08:03
  Szolga
  Jeśli ktoś nie potrafi się przyznać do zła, które wyrządził to znaczy, że go nie żałuje, że zachowanie pozorów jest dla niego ważniejsze niż najbardziej podstawowe zadośćuczynienie.
 • max
  05.02.2018 08:43
  Obrona kłamliwego, obraźliwego określenia „polskie obozy” w stosunku do niemieckich obozów w okupowanej przez Niemców Polsce (nie było wówczas Polski tylko Generalne Gubernatorstwo), jest obroną kłamstwa, relatywizowaniem zbrodni, obroną, wybielaniem zbrodniarzy, osób które te obozy stworzyły i prowadziły. Podobnym zresztą rozmywaniem prawdy i przerzucaniem odpowiedzialności na ofiary jest używanie określenia naziści zamiast Niemcy. W Warszawie w czasie Wojny jeździły tramwaje z napisami w środku „Nur für Deutsche” (Tylko dla Niemców) a nie Nur für Nazi) (Tylko dla nazistów).
  Co do skandalicznego zachowania pani ambasador Izraela w Auschwitz czy członka Knesetu który powtarza kłamstwo oświęcimskie, ambasador powinna zostać wezwana na dywanik, a nie na konsultacje w sprawach ustawy. Tutaj widać słabość polskich władz. Podobnie ostro trzeba było zareagować podczas wystąpienia prezydenta Obamy. Dlaczego pan minister Rotfeld obecny tam na miejscu w swym przemówieniu nie zareagował ani słowem na te haniebne słowa Obamy? To również wiele mówi o tych którzy reprezentują Polskę, że kompletnie nie bronią polskiego interesu.
 • Krzysiek
  05.02.2018 08:49
  >> zła, które wyrządził to znaczy, że go nie żałuje<<
  Tak Szolga - jeżeli nie żałuje - TO OZNACZA, że jest zdolny i GOTOWY do uczynienia tego dalej.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  13°C Niedziela
  rano
  20°C Niedziela
  dzień
  21°C Niedziela
  wieczór
  17°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »